VZK Ģikši 2019 (09.03.2019)

Ķirsītim Biķernieku pēdējā posmā noklapēja dzinējs un līdz ar to pirms pēdējā Vidzemes ziemas kausa esam bez mašīnas. Doma, ka moš izvilkt kvatru bija spēcīgāka par domu, ka ziema tač jau galā un miers mājās. Sola no rīta puses nelielu sniegu, bet pārsvarā atkusni. 60% asfalts un 40% grants. Skaidrs, ka pa šļuru/sniegu ar vasarenēm nebraukšu, bet tomēr paņemu līdz – a vdrug tur tiešām asfalts vien.

Uzlieku nu jau 15 gadi vecos Gislavedus bez radzēm – proķis vēl pietiekoši labs, pa grunti noplēst – kak raz. Un arī ja ledus/sniegs – vajadzētu būt ok.

Šoreiz nebraucu viens – mehāniķis/fans/asistents un vienkārši ceļa biedrs – Edgars. Kopā jautrāk. Velkam mašīnu ar treileri, jo riepas jāņem līdzi un arī tā ir ērtāk. Vismaz starp braucieniem var ērtāk pasēdēt.

Turpceļā apmēram pie Melturiem WRC golfam pazuda lādēšana – iedegās akumulatora lampiņa. Saprotam, ka līdz gonkai galīgi nav tālu un ka jābrauc vien ir. Izslēdzam visu, ko var izslēgt un dodamies. Iebraucam Ģikšos un gonka var sākties – golfam tiek veikta apskate – siksna ir, padauzot un pakustinot vadus nekas nemainās – slēdziens – vispirms mainam oglītes ģeneratoram un tad skatamies. Ar Car4You Andri tiek sarunātas oglītes un pēc gonkas mēģināsim braukt līdz Cēsīm pakaļ. Par to pēc tam.

Izstaigājam trasi – visur vēl sniegs un ledus. Citur vairāk, citur mazāk. Finišā bīstams līkums no kalna lejā viss ledū. Man ir 74 numurs, tāpēc sākumā aizejam paskatīties to finiša līkumu. Un aiziet – jau pirmās mašīnas braukā pa aptuveni 2m dziļo grāvi. Hilux, kas velk visus ārā pēc otrās mašīnas vairs prom nebrauc, jo izskatās, ka viss darbs būs tieši te.

Pirmais brauciens – sniega vairs faktiski nav, un slideni ir palikuši tikai 3 līkumi – pie katlu mājas, tad labais gar mājas pamatiem (vietām slidens un ja netrāpa špūrē), un pats pats pēdējais ar dziļo grāvi. Sarakts jau ļoti. Man pirmais brauciens bezradžu klasē (4WD) beidzas pirms laika, jo priekšā braucošais Kaucis ir iebraucis tajā grāvī un man ir pārbrauciens.

Pirmā brauciena pārbrauciens – sapratu, ka tik ļoti nemaz neslīd un sāku braukt drošāk. Pie katlu mājas aizslīdu taisni bez variantiem (zaudēju 10 sekundes). Dabūju dot atpakaļgaitā. Labajā uz augšu uz rakumiem – arī aizslīdu pa tālu, bet pa ārmalu izbraucu. Vēl kaut kādas pāris vietas tādas samocītas. Karoč sūdīgi. Laiks 2:22 (9.v.). Bez atpakaļgaitas būtu 2:12 (4.v.)

Pirmais brauciens radzēs nu jau sanāk labāk. Aizslīdu bišķ labajā līkumā pie pamatiem un pēc tam netieku atpakaļ uz ceļa un izbraucu caur egļu zariem 🙂 Laiks 2:16+ muca = 2:26 (8.v.). Kuru mucu aizķēru tā arī īsti nesapratu. Laikam pašā startā aiz kultūras nama nākamajā līkumā pa kreisi.

Otrais brauciens ar radzēm. Kopā ar Edgaru. Nu jau sanāca labāk: pār kalniņu ar pilnu; pamatu līkumā gandrīz tolmeta karogu paņēmām līdzi 😀 Laiks 2:12 (7.v.)

Otrais brauciens bez radzēm. Pārrunajām, kurās vietās vajag savādāk braukt un mēģinu. Viss ļoti labi sanāca un gāja no rokas.. līdz pēdējam līkumam – iestādīju grāvī. Laiks 3:48 (14.v.) Grāvī nosēdējām 1:34, tad bez grāvja teorētiski būtu 2:14 (4.vieta). Kaut vai pāris sekundes pieskaitot klāt, tāpat būtu 4. vieta, jo 5. vietai ir 2:19. Pēc šī brauciena arī nomainam abas kreisās riepas, kuras ir nobortētas un lai arī nav pilnīgi mīkstas – var redzēt, kā laiž gaisu gar disku. Tagad pr. kreisā riepa ir pilnīgs sūds un aizmugurējā riepa ir ar nepareizu protektoru (labā). Jo divu kreiso nav līdz. Apakšā ārā velkot no grāvja arī noraujam kaut kādu plastmasas aizsargu, kas tagad nedaudz velkās pa zemi.

Trešais brauciens bez radzēm. Sāku braukt – un baigi taisnajā mašīna staigā un stūre jāgroza. Kamēr domāju, kas pa lietu – kaut kas ir iestādījis slavenajā finiša grāvī un man pārbrauciens.

Vēlreiz trešais brauciens bez radzēm. Šoriez nospriežu, ka tas ir riepu atšķirīgā (nedaudz) diametra dēļ vai tml, jo uz vietas stāvot nekas – viss ok, tikai dodot ručkā. Nospriežu, ka tas neko nemainīs un ka jābrauc tik! Viss sanāca ļoti labi. Finišā gandrīz, gandrīz atkal ievilku grāvīt, bet pēdējā brīdī sagāja. Laiks 2:16 un beidzot 4. vieta.

Trešais brauciens ar radzēm. Ja godīgi tad man jau bija apnicis. Skatoties video to var arī redzēt – nav asuma. Rakumi arī nu jau tādi kā šausmas un žēl mašīnas. Vēl pirms pēdējā brauciena nodomāju – nu finišā toč prātīgi. Un nekā – slīdēja vēl vairāk un jau sāku griezt līkumā, kad sapratu – ņihuja! lieku grāvī plakaniski un pēdējā brīdī pataisnoju, lai nebūtu vāks. Nu tā. Izvelk mani no grāvja – rati katrs uz savu pusi. Iztaisno man viens no skatītājiem un pats iebraucu finišā. Laiks 4:08 (8 v.). Bez grāvja būtu 2.14 (4.v.).

Tagad uz treilera un braucam glābt golfu. Knapi knapi tiekam līdz Cēsīm un tur Andris mums visu izdara. Mēs laimīgi dodamies uz Rīgu.

Car4You – labākais serviss!!!

Bezradžu klasē ieņemu 8. vietu no 19 dalībniekiem un radžu klasē 8. vietu no 13 dalībniekiem. Ja nebūtu tā atpakaļgaita un divi grāvji, tad būtu divas 6. vietas. Rezultāti šeit.

Traka gonka.

Rīgā noņemu kr. priekšējo ratu un redzams damage – statne ir pārlūzusi vidū, līdz ar to viss ritenis dzīvo savu dzīvi un amīts arī kustās uz visām pusēm. Skaidrs, kāpēc tikai pie slodzes. Pirmajā grāvī droši vien viņu aizlauzu un otrajā reizē piebeidzu pavisam.

Ar to arī Vidzemes ziemas autosprinta kauss ir noslēdzies. Sezonas kopvērtējumā ieņemot 6. vietu 4WD klasē no 34 dalībniekiem un 4WD-R klasē – 8. no 28 dalībniekiem. Sezonas kopvērtējums šeit.

Pilns video ar visiem braucienu onboardiem, grāvjiem un citiem pigoriem te:

Tags: ,

Comments are closed.