Biķernieki 2013

Izbaudot pēdējos ziemas priekus kopā ar Mārtiņu un Edgaru nolēmām piedalīties supersprinta pēdējā ziemas posmā, kas bija plānots Stāmerienas pagastā uz Ludza ezera veidotajā trasē. Dalībnieku it kā mazās aktivitātes dēļ, gonka tika pārcelta uz Rīgu uz Pikačū (Biķernieku) trasi. Jo labāk. Nebūs tik tālu jādzenās un Biķernieku trasē vēl nekad nebiju braucis. Startēju 4WD Open klasē.

Ieradāmies 9. marta rītā un izstaigājām trasi ar kājām. Starts ļoti skaists – viena čūska un tad taisne, elkonis un vēl viena taisne, kuras galā jātrāpa ļoti slidenā un šaurā sānu ceļā. Pēc tam izbraucam kartinga trases dažus līkumus un finišs. Viens līkums acīs iekrīt īpaši – pietiekoši lēzens, lai ātrumu nost nemestu, tomēr viltīgs un gana noledojis. Kā vēlāk izrādījās, tieši tajā līkumā visvairāk dalībnieki arī sapinās meistarībā. Bet tas jau pieder pie lietas.

Edgars piedalījās ar Mārtiņa Audi Coupe 2.8 quattro 4WD klasē. Protams, ka neviens no mums tā arī neatrada nekādas iespējas kaut kur izvizināties pirms gonkas un atbraucām as is.

Pirmais brauciens. Starta daļā joprojām bija pārsteidzoši daudz sniega un saķere pietiekoši laba. Elkoni trāpīju necerēti labi un taisnē vēl domāju pag, šeit bija vēl viena taisne vai arī… NĒ – jau šaurais pagrieziens un jādomā, kā ierakstīties. Kartinga trasē mierīgi, lai pēc tam saprastu, ka varēja tomēr ātrāk. Neko darīt – varbūt nākamreiz.

Otrajā braucienā starta daļa jau slidenāka, bet joprojām sniega vietām pietiekoši daudz. Sev nesaprotamu iemeslu dēļ uzrādīju pirmo laiku klasē. Visdrīzāk jau, ka konkurenti kaut ko samudrījušies, jo pats sev pakāsu kādas 2 sekundes pret pirmo braucienu. Taču prieks tāpat.

Trešajā braucienā jau kartinga trases daļā bija daudz vairāk asfalta, kas vietām bija piesalis un tādēļ mānīgs. No šī vienīgā brauciena ir arī onboards (courtesy of KONCHA). Skatoties video arī paliek skaidrāks, ka sekundes iekšā vēl ir daudz un ka ir vairāk jābrauc. Savu mērķi sasniedzu – kaifs tika noķerts, tusiņš arī un nekādas muļķības nesastrādāju 🙂 Pie tam rezultātā vēl 3. vieta klasē. Nākamreiz, jātrenējās un jābrauc ātrāk.

Patīkamu skatīšanos. Gan jau ka šogad vēl kādu supersprintu nobrauksim un kas zin, varbūt arī kādu rallijsprintu/ralliju.

Tags: ,

Comments are closed.