Minirallijs Gulbis 2019 (08.06.2019)

Pēc Talsu tfū Liepājas rallija mašīnas apakša bija normāli dabūjusi ierīt un arī abi priekšejie gultņi (atkal) bija lupatās. Pēc trakā džampa arī kreisā priekšējā amortizatora glāze bija ieplaisājusi. Kā tas bija iespējams, nezinu, bet kartera vāks arī bija paskrūvējies vaļā. Liepājas rallijā atskrūvēšanās laikam bija baigā tēma. Tas viss tika sakopts, samainīta eļļa dzinējā un viss gatavs. Brauksim ar tām pašām gruntenēm, ko tikko esam nopirkuši – tikai samainītas vietām.

Piektdien vakarā ierodamies Lejasciemā pie Kristapa laukos, salīmējam uzlīmes un esam gatavi. Šoreiz braukšu kopā ar vienu no mūsu atbalstītajiem no Zeiss Vision Centre – Jāni Kossoviču. Viņam debijas sacīkste rallijā.

No rīta izņemam doķus un sākam rakstīt. Rakstām ar kvatru. Subāru atstājām Rīgā. Tas nav pats optimālākais risinājums (jo nav rakstām-stūres un nav kondiškas) bet ir ok. Jānim būs iespēja vairāk pierast pie sporta mašīnas – iekāpt, izkāpt, piesprādzēties utt.

Sākam rakstīt pirmo dopu – baigi daudz roteru. Principā viss no roteriem vien sastāv un tāds kā dragreiss sanāk – praktiski nav nekādu līkumu, kur baigi jādomā – tikai viens vai divi pa visu dopu. Pārējie vienkārši ar pilnu jāiet. Nu neko darīt. Otrais dops jau izskatās bik interesantāks – ir galā pat atpakaļejošais līkums un aiz tā arī ir interesantas sasaistes pār tramplīniem. Joprojām nav pārāk līkumains, bet labāks par pirmo ir. Un tad nonākam līdz trešajam – visīsākajam dopam – šeit roteri ir bik platāki (uz platāka ceļa) tāpēc ir cerība, ka izdosies tos izbraukt ātrāk. Pašā vidū dopam ir odziņa kur ļoti skaista, nedaudz sarežģīta un ātra kaskāde.

Nu ko pierakstīts ir, pie tam ļoti laicīgi, tagad mums ir kādas 3 stundas, lai atpūstos un sagatavotos gonkai. Ielejam benzīnu kas ir jādara servisa parkā esošā iekšējā refuel zonā, ielejam praktiski visu kannu. Tikai pilnībā par šo tukšo kannu bagāžniekā aizmirsām un jeļi jeļi dopā neaizbraucām 😮

Karoč. Minirallijā Gulbis OPEN klasē esam 16 dalībnieki, kas laikam ir lielākā konkurence, kāda šajā klasē ir bijusi, kad braucam mēs. Karostā bija 15 dalībnieki un pirms tam ir bijis vēl mazāk. Kā jau minirallijam pieklājas – esam noskaņoti dot ručkā un neko “nerēķināt”. Minirallijs ir pārāk īss, lai kaut ko domātu 🙂 Riepas ir labas, noskaņojums labs – jāžmiedz tikai.

Pirmais dops – un putekļos neredzu roteri un jau otrajā roterī iestādam. Eh… neko padarīt, braucam tālāk – roteru daudz un visos pārējos mēģinu trāpīt. Šur tur, protams, ka bremzējam pa agru bet neko darīt. Pārsteidzošā kārtā, lai arī braucam ar 85 numuru, ceļa segums ir labs. Vienā no pēdējiem līkumiem K4-4 iemetu otrajā, dodu pilnu gāzi un eņeņeņ- ierobežotājs. Skaidrs, ka kaut kur netur esmu ielicis un mēģinu vēlreiz. Nedaudz zaudējam uz apjukuma un kloķēšanas rēķina. Neko darīt. Finišā mums paziņo, ka laiks nav ieskaitīts – un ka lai braucam tik tālāk, ka pēc tam risināsim. Kā vēlāk izrādījās mums un vēl dažām OPEN klases mašīnām nav nostrādājusi finiša laika ņemšanas iekārta, līdz ar to nav aprēķināts laiks. Dalībnieku tiesnesis saka, ka mums tiks piešķirts laiks no SS4, kas ir tas pats dops vēlreiz. Pēc onboarda skatoties mēs otro rezi izbraucām 2-3 sekundes lēnāk.

Ir maza cerība, ka neieskaitīts arī to sodu, ko salasījām SS1, tomēr tā nav. Lai arī laiks nav ieskaitīs, sods ir.

Otrais dops. Te jau manāmi izraktāks starts un pats dops arī. Spiežam cik varam un arī kādas 3-4 reizes ir problēmas ar ielikšanu otrajā robā – precīzāk dzēšoties roterī un metot no trešā – aizlieku garām. Tāda sajūta, ka kārba slogojās un kaut kas tur nestrādā ar kulisi. Otro arī nobraucam ok, pāris vietās jūtu, ka nav precīza stenogramma. Dažās vietās metri pirms roteriem ir gan pa īsu, gan pa garu un pāris līkumi arī uzrakstīti nelabi. Bet nekas traģisks.

Tagad braucam uz pēdējo dopu pirms servisa SS3. Pirms starta grāvī ieraugam Rubeņa/Eglītes subāru, ko velk ārā lietuviešu Audi. Nav īsti skaidrs, kas ir noticis, bet mašīna izskatās vesela. Tur viss ok, viņus izvelk un viņi ir uz starta. Mēs arī uz starta un aiziet. Arī jūtu, ka nepārbaudītā stenogramma ķerās nedaudz un ka varēja būt uzraksīta labāk. Vidū tajā fikso līkumu sērījā uztaisam mazu pigoru. L2+ ieejam bik pa vēlu un sekojošā K3 garš dabūju normāli griezt iekšmalu pa krūmiem diezgan normālā ātrumā. Par laimi nekā cieta tur nebija un viss ok. Reflekss nostrādāja 🙂 Finišā Jānis arī šo momentu ir pamanījis – bet viss ok.

Serviss. Aizbraucam uz servisu uzpildīt degvielu un nedaudz atvilkt elpu. Rezultātu lapa ķerās un lago, un tā kā mums arī nav rezultāta no SS1, nav nekādas nojausmas, kur esam kopvērtējumā. Tik cik paspēju saprast, ir ka SS2 esam 8. vietā OPEN grupā un SS3, kur labi likās, ka atvilkām esam piektie. Ņemot vērā 10 sek sodu, kas vēl nav ierēķināts, saprotu, ka rezultāts diezgan slikts un ka vairāk neskatīšos – tikai vilksim 🙂

Otrais aplis – viss tas pats. Aizbraucam us SS4 – dodam ručkā pa dubulto. Kāds rezultāts būs šeit tāds arī SS1. Nobraucam labi, atkal puteklī gandrīz sašuvos roterī, bet kaut kā savācos. Dops joprojām turās labi un nav sakapāts.

SS5. Te starts ir pārcelts 10 m uz priekšu, jo bija pārāk sarakts. Arī dops ir cietis pamatīgāk un dažas reizes bedrēs dabūjam normālus sitienus pa kuzavu. Atkal nevaru salikt otrajā un tas liek roteros braukt vēl mierīģāk, kas drusku kaitina.

Nu un palicis pēdējais dops SS6. Mēģinu no galvas kaut ko palabot tajā stenī kur sanāca moments, bet neko tā labošana nedeva – faktiski, pat izlaboju uz nepareizo pusi. Šoreiz tur izbraucām arī ātri, bet drošāk. Daži sitieni arī bija pamatīgi un šis bija visātrākais un viltīgākais no dopiem

Esam finišā laimīgi un apmierināti. Aizbraucot uz servisa parku, saprotam, ka esam 4. vietā no 16 dalībniekiem par 17 sekundēm atpaliekot no 3. vietas. Nebūtu 10 sekunžu sods par roteri, un ja strādātu finiša iekārta un otrais robs – kas zina 😀 labi labi. Esam apmierināti, ka iebraucām Top6, kas bija sākumā uzstādītais mērķis un arī no 11 Audi braucējiem šajā rallijā esam pirmie. Tuvākos sekotājus Krevicu un Salu apsteidzot par attiecīgi 3.08 un 3.35 sekundēm!!!

Jānim arī emociju bagāža pilna un ļoti patika. Būtu gatavs vēl kādu reizi izbraukt.

Tas arī viss. Šeit rezultāti un īsais video

un garais video ar pilno on-board (un īso video):

Comments are closed.