Minirallijs Cēsis-Priekuļi (06.07.2019)

Ko? Cēsīs rallijs? Nu skaidrs, ka jābrauc! Dalībnieki solās būt pāri pa 100 un mēs ar bračku beidzot nolēmuši izgāzt kopā miniralliju. Bet nu laikam rallija dievi kā vienmēr viņam liedz krāmēties pa amatieru gonkām un diemžēl brālis dažas dienas pirms rallija galīgi saslimst un pat nonāk slimnīcā :/ Ak vai. Pēdējā brīža piedāvājumu pakratīties blakus šoreiz izmantoja Edgars.

Pēc Gulbja ir skaidrs, kas bija pa lietu ar otro ātruma slēgšanu – kārbai kreisajā pusē ir pārlūzis kronšteins un arī motora priekšējais kronšteins ir pilnībā nolūzis. Līdz ar to komplekss “kārba-motors” dzēšoties pie roteriem svārstās kā pendele un skaidrs, ka lai saslēgtu robos ir jābūt virtuozam ar gazika roku. Tas viss tiek sataisīts un braucam uz Cēsīm. Tāpat tiek nomainīts labās priekšējās pusass stienis, kas bija saliecies un jau sen gaidīja, lai kaut ko ar viņu dara un vēl pāris citi sīkumi sakopti.

Līst visu nedēļu. Piektdienas vakarā aizbraucam uz Cēsīm, nedaudz ar Edgaru patrenējamies rakstīt/lasīt un gulēt. Jau 5:30 ceļamies, un 6 esam servisa parkā, lai palīdzētu Modrim no Soldomirk uzstādīt divvietīgo telti, kurā viņš mums tik laipni ir piedāvājis nesalīt. Telts otrā pusē ekipāža Agate Krieviņa/Modris Krieviņš – viņiem pirmais rallijs!!

Visu nakti lija un arī no rīta līst. Izņemam doķus, fiksi izejam tehnisko un aiziet pierakstīt trasi. Kā parasti organizatora stenogrammu neizmantojam – mēs rakstam savu. Pirmais dops ir Jāņmuiža – starts braucot no Ērgļu klintīm apmēram pusceļā, tad izejot uz Rāmnieku ceļa pa kreisi un pirms Gaujas tilta pa labi ar finišu Jāņmuižā. Jau pierakstot ir skaidrs, ka būs smagi – dubļains un izmircis ceļš. Neko darīt, pierakstam un tālāk uz otro. Otrā dopa starts ir netālu no Bērzkroga pa ceļu, kur kādreiz ir gājis Cēsu rallijs (tikai, ja nemaldos pretējā virzienā). Pierakstām. Un talāk uz 3. dopu, kas arī ir braukts kaut kādā treniņā pirms 10 gadiem.

Paliek vēl pilsēta – paskatoties kartē – liekas pilnīgs sūds, bet aizbraucot un reāli esot trasē – pat ļoti foršs un interesants dops ar viltīgām vietām un asfalta/grants miksu. Man ļoti patika.

Viss pierakstīts, braucam atpakaļ uz servisa parku. Sagatavojamies, paēdam, pačillojam un gaidam startu. Lietus ir pārgājis un sāk spīdēt saule. Tas priecē. Putekļi točna nebūs tāpat, bet vismaz ir cerība, ka nebūs tāda pļura.

Starts, pirmais dops – baigi sarakts, un reizēm liekas, ka mašīna rokas nost un nekas nenotiek. Nevaru noķert nekādu ritmu, lai gan dops interesants. Finišā nav nekādas labas sajūtas un ir aizdoma, ka tāds būs arī viss rallijs :/ Rezultātā 5. vieta no 7 dalībniekiem 4WD OPEN.

Okei, cerams, ka otrajā ies labāk. Otrajā dopā starts diezgan akmeņains, tomēr, pagriežoties uz “lielāka” ceļa braukšana izdodas jau labāk. Saprotu, ka roteri ir īstenībā diezgan ātri un ka dažos var stipri maz atmetoties tikt cauri. Pakoriģēju Edgaru, ka tomēr aiz roteriem arī jāsāk kaut kas teikt, jo pirms tam biju pateicis – saki “roteris no labās” un klusē 😀 nobraucam labāk un finišā jau ir sajūta, ka ritms sāk aiziet. Vienā asā labajā līkumā “L5 negriezt”, kur pāris bembji labi izpildījās “griežot” to celmu un attiecīgi avarējot, pie tam viens vēl noskaldot kociņu, atkal netrāpu otrajā robā un ir neliela klusuma pauze. SS2 jau labāks laiks – 4. vieta no 7. Kopvērtējumā pēc SS2 esam arī 4. no trešā vietā esošā Rezakova atpakliekot par 8 sekundēm.

Trešais dops – nu jau patika vislabāk – viena neliela kļūda stenogrammā un aiz tramplīna izbraucam nedaudz pa pļaviņu, bet nekas traģisks. Finišs ļoti skaists, skaistas sasaistes un ļoti interesanta kofigurācija. Varēja kārtīgi atstiept un pavingrot. Rezultāts – trešie klasē, apdzinām Rezakovu par 4 sekundēm. Kopvērtējumā pietuvojāmies 3. vietai 4 sekunžu attālumā. Jāpiezīmē, ka pirms trešā dopa startā starp mums “ielīda” aizkavējies #99 ar žiguli. Mēs palūdzām 2 minūtes startā, kuras mums nepiešķīra. Neko darīt. Tomēr par laimi viņu nenoķērām, lai arī šis bija pats garākais dops no visiem – gandrīz 5 km. Mums dopā bija
par 42 sekundēm ātrāks laiks, tā kā pietrūka pavisam maz, lai noķertu.

Tālāk ceturtais dops, kas ir tas pats SS1 tikai vēlreiz. Braucot uz SS4 bija neliela izmaiņa pārbraucienā un izbraucot no Cēsīm uz Ērgļu klintīm, braucot uz SS1 bija jābrauc pa labi, a tagad – pa kreisi. Forša organizatoru viltība. Bija vesels bars ar dalībniekiem, kas rāva riņķī un brauca visu to gabalu atpakaļ, lai aizbrauktu pareizi. Un, protams, tur bija ielikta distances kontrole. Neatzīmējies – sods (laikam 30 sekundes).

Startā baigais korķis un startējam pa 10 minūtēm vēlāk nekā paredzēts. Kā izrādījās, tas tādēļ, ka kāds no dalībniekiem nebija ticis kalnā un noracies, radot sastrēgumu veselam baram aiz viņa braucošo ekipāžu.

Ok. Starts un saprotam, ka ir baigi sarakts, tomēr vismaz roteros var braukt brīvāk, nekā sākumā likās. Liekas, ka nobraucam labi un droši, bet ak vai – pie pašām beigām tomēr noķeram to žiguli, kas brauc ar nolauztu un kūpošu aizmugurējo riteni un nelaiž mūs garām. Beigās izskatās, ka viņš pamana mūs un mēģina palaist – kaut kā tiekam garām, bet nu laiks ir sačakarēts. Tagad ir serviss un mēs uzrakstam iesniegumu, lai mums piešķir kaut vai SS1 laiku, kas gan nav nekāds dižais, bet nu tomēr. Mums to laiku arī piešķir un esam apmierināti.

Mūsu galvenais konkuretns Rezakovs ir šajā dopā, kā izrādījās, kļūdījies un uzbraucis uz vaļņa un zaudējis vairāk kā minūti netiekot nost. Līdz ar to un mums piešķirto laiku esam 3. vietā (pirmie divi nav ķerami) un apsteidzot 4. vietā esošo Krevicu par 26 sekundēm. Nu ko vēl 3 dopi un tagad galvenais neko nesačakarēt.

Servisā neko nedaram – viss liekas, ka ir kārtībā. Ar šausmām gaidam nākamos 2 dopus, it sevišķi SS5 starts. Ok, aizbraucam un startu principā noripinu tik lēni, lai nu toč neko nesalauztu. Tikai izvairos no akmeņiem, par ātrumu nedomāju vispār. Izbraucam uz bik platāka un tur sāku braukt. Nobraucam labi, bez lieliem sūdiem un fēleriem. Rezultātā dopā esam tikai 5. vietā no Krevica atpaliekot nepilnas 6 sekundes. Līdz ar to kopvērtējumā atstarpe sadeldēta līdz 20 sekundēm. (Tiesa, es rezultātus neapskatījos – tikai pēc nākamā dopa).

SS6 – ar izlaboto stenogrammu – tagad tajā vietā labi ieejam pār tramplīnu (Bija L1+ tramplīnā, tagad ir L1+ tramplīnā 1+, kas nozīmē ka līkums turpinās vēl diezgan aiz tramplīna). Finišā ir laba sajūta un pat varējām reāli ātrāk izbraukt – tomēr neriskējām dēļ akmeņiem. Dopā arī esam piektie vēl 6 sekundes atpaliekot no Krevica un kopvērtējumā joprojām trešie, taču attālums sadilis jau līdz nepilnām 14 sekundēm.

Pirms pēdējā pilsētas dopa pa Cīrulīšiem apskatos kopvērējumu un saprotu, ka ja nesataisīsim sūdus, trešā vieta mūsu. Un tā arī braucam – droši un pārliecinoši bez lieka riska. Viens K4+ gan bija viltīgāks, nekā pierakstīts un pa ārmalu izbraucam, kur bija jau pēdas un kāds vai kādi jau točna bija grāvītī bijuši. Izbraucam pēdējo dopu un viss! Esam galā. SS7 uzstādam 3. laiku un pat Krevicu apdzenam pa 2,5 sekundēm. Kopvērtējumā saglabājam 3. vietu par nedaudz vairāk, kā 16 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju. Urrā! Šis ir mans pirmais panākums jebkāda veida auto sacensībās Cēsu pusē un par to ir ļoti liels prieks un gandarījums.

Dopu konfigurācija bija ļoti izdevusies – stipri labāka un interesantāka nekā, piemēram, Gulbī. Ceļu stāvoklis gan Gulbī bija labāks – tur tāds sarakts bija tikai SS2/5. Ja Gulbī mēs braucām vairāk vai mazāk ar pilnu gāzi, tad šeit tomēr nē – taustījāmies un rēķinājām, lai saglabātu mašīnu dzīvu. Par laimi tas arī izdevās un esam finišā.

Rezultāti šeit.

Nākamais rallijs jau Jūlija beigās Lietuvā – Around 7 Lakes Rally Zarasai, kas būs Historic ieskaites posms. Tiekamies!

Video te:

Comments are closed.