Around 7 Lakes Rally (27.07.2019) Zarasai

Pēc Minirallija Cēsis-Priekuļi atkal ir pārlauzts kārbas kronšteins, kas jāsalāpa, salāpīti pāris citi sīkumi, uzlikti jauni (citi) diski, kas minirallijos sasisti un divas jaunas kumho riepas. Tagad vismaz būs arī 2 rezerves riepas ar pareizu izmēru.

Mašīna gatava un uzkrauta un piektdien no rīta agri izbraucam uz Lietuvu. Izņemam doķus, izejam tehnisko komisiju – kas laikam bija visvienkāršākā kāda mums jebkad ir bijusi – tehniskais komisārs īsi uzmeta aci vienai ķiverei, apskatījās siksnu termiņu un paprasīja vai nav turbīnas 🙂 un viss!

Sākam rakstīt trasi – pirmais/trešais dops ļoti ātrs un interesants ar, kā likās rakstot, sarežģītiem tramplīniem un līkumiem. Pēc tam otro/ceturto dopu arī pierakstām, bet liekas, ka būs sarežģīti – kalnains apvidus un ātri dopi.

Piektā/septītā dopa sākums ir pa asfaltu – to slaveno vietu, kur pa malām grants, bet pa vidu asfalts. Pierakstām droši, lai nav pārsteigumu – tas ir visgarākais rallija dops 15 km. Pēc tam mežā pa šauro ļoti interesants, bet liekas, ka otro reizi būs ļoti sarakts. ceturtais/astotais dops ļoti īss un ātrs pa diezgan platu ceļu – nekādu lielo pārsteigumu.

Pēc pierakstīšanas atstājam mašīnu servisa parkā centrā. Labi, ka neizmantojām iespēju mašīnu nolikt pa nakti nostāk esošajā treileru parkā, jo tiem historic dalībniekiem, kas šo organizatora doto iespēju izmantoja, pa nakti bija bākā kaut kas sabērts un viņi abi cīnījās ar tehniskām problēmām degvielas dēļ (no sūkņa nāk ārā dubļi) visu ralliju un abi izstājās!! Kaut kāds pilnīgs sviests un ārprāts!

Vakarā ejam nopeldēties uz vienu no ezeriem, kas ir tiešā rallija centra un mūsu naktsmītnes tuvumā un kur ir mega liela lēkšanas rampa ar 4 līmeņu tramplīnu. 3, 5, 8 un 10m augstumā. Es no mazā nolēcu – man pietika 🙂 Kristaps nolēca no augšējā – esot pizģets 😮

Vakarā nevaru nomierināties par sarežģīto trasi un ir uztraukums, par to, vai viss labi pierakstīts.

Nākamajā rītā starts ir diezgan vēlu – ap 11:30 un mēs braucam visiem pa priekšu – kas ir ļoti forši. Kopā Historic ieskaitē esam 9 mašīnas, divi Audi – mums un Jānim Salam, pārējie divriteņi.

Sataisāmies, pārbraucam pāri estakādei un aiziet uz pirmo dopu. Braucam – it kā viss ok, bet nu ir vietas, kas ir pa drošu pierakstītas un var ātrāk. Divās vietās arī pa ātru – un bik ar pakaļu nododam pa lakstiem. To izlabojam un viss ok. Tramplīnos stipri pa daudz sadzēsāmies – varēja daudz drošāk. Vietām atkal nevarēju saslēgt otro robu.

Pēc pirmā dopa esam otrie atpaliekot no Salas par 9.6 sekundēm un esot priekšā nākamajam sekotājam Otomeram par 8.4 sekundēm. Tālāk otrais dops. Vienā krustojumā, kur dzēšamies no piektā roba ar pilnu, bik pa vēlu sāku bremzēt un iznāk moments, kad domāju, ja būsim pļavā, tad jārauj taisni, lai nav kūlenis, bet kaut kā mīkstajās smiltīs, jeb atrabotkā ar sānu sadzēšamies, pilni rati ar smiltīm, bet viss ok. Pēc tam arī aizbraucam ok.

Otrajā dopā atkal esam otrie aiz Salas pa 8.4 sekundēm un 8.3 sekundes aiz Otomera.

Tagad serviss. Braucot uz servisu pamanu, ka ir kaut kāda klaudzēšana aizmugurē – sākumā domāju, ka amītis beigts. Serviss 30 minūtes, iztīram diskus, apskatāmies citus sīkumus un braucam uz tiem pašiem diviem dopiem otro reizi.

Trešais – nu kārtīgi izrakts un tāda sajūta, ka ļoti smaga grunts – motors gurst un pat uzkarsa uz 96 grādiem. Ārā, protams, arī ir ļoti karsts un mašīnā ir kārtīga pečka. Nobraucam piesardzīgāk dēļ bedrēm un špūrēm. Vismaz tramplīnos īpaši neatmetām. Rezultātā dopā esam zaudējuši Salam 17.9 sekundes un Otomeram esam priekšā 6.9.

Ceturtais – arī sarakts un nobraucam rakumos piesardzīgi – mums galvenais nesalauzt mašīnu. Atkal sajūta, ka neiet. Vienā špūrē izmet mūs ārā un bik izbraucam pa atrabotku kaut kādā pieciniekā. Dopā Salam zaudējam 10.9 sekundes un Otomeram esam priekšā 8.6 sekundes.

Priecīgi, ka esam rallijam apmēram pusē un braucam uz garo servisu (1h). Kristaps ar Reini arī atbrauc – apskatās aizmugures labo pusi – tur ir uzsists disks un riepa ar plaisu un beigti abi šarnīri. Bet nu neko – izsist pavisam viņu nevar un braucam kā ir. Tikai nomainam riepu uz citu, lai drošāk.

Pēc servisa parka vēl ir arī stundu garš regrupings – kura laikā visus sabīda pēc laikiem. Mēs pēc pirmajiem 4 dopiem Historic ieskaitē esam otrie 46.8 sekundes atpaliekot no Salas ar Audi un Otomeram priekšā esam 32.2 sekundes. Tā kā mums galvenais šogad ir kopvērtējuma punkti, mēs Salu neķersim, un galvenais ir būt priekšā Otomeram un finišēt.

Piektais dops – starts pa asfaltu – braucam, kā izrādījās piesardzīgi, bet džampā tomēr uzlecam tā, ka panna atsitās pret zemi (nākamreiz tā nelēksim). Pa mežiņu bija riktīgi forši un patīkami braukt – viss gāja no rokas. Dops mainīgs, šaurāks, platāks, pa asfaltu un granti un meža ceļiem – ļoti patika. Sarežģīts. Finišā visgarākajā dopā esam otrie – 25.1 sekundi aiz Salas un tikai 4.1 sekundi priekšā Otomeram.

Sestais dops – sākam braukt un jau drīz parādās mīkstas bremzes. Par to sāku aizdomāties un tādēļ nedzirdēju stenogrammā, ka tuvojas L3+ tramplīnā. Labi, ka ātrums nebija liels un sarakstāmies. Viss ok, bet pa nerviem uzsita. Ar visu čakarēšanos un bremzēm (kā izrādījās Salam arī bija problēmas ar bremzēm) pirmie trīs – Sala, mēs un Otomers sabraucam vienā sekundē!!

Tagad atkal serviss 30 minūtes, kad nekas nav jādara, tikai jāatpūšas. Pārbraucieni starp dopiem ir ļoti īsi un šis ir pirmais rallijs, kurā piedalāmies, kurā dopu km (69,78) ir vairāk, nekā pārbraucienu (69,20). Tāpēc arī viss pārkarst, ka nav īsti laika padzesēt. Bet nu ir ok.

Septītais dops. Pirms starta noskaņojamies uz piesardzīgu braukšanu, jo asfalts būs kārtīgi netīrs un slidens. Nobraucam, kā liekas pārāk prātīgi, džampā vispār neuzlecam un pārējo dopu skatoties onboard arī nesaprotu, ko es tur daru – kaut ko taustos visu laiku. Iepriekšējie divi dopi bija rikīgi sarakti otrajā reizē un likās, ka šis meža dops arī tāds būs, bet nebija tik traki. Uz beigām vēl redzam Salu izstājušos un rādam OK (dzinēja defekts), pēc kā vēl vairāk samazinājām tempu, jo likās, ka uzvara rokā, ja vien nekļūdīsimies vai nedabūsim mīksto.

7. dopa finišā esam otrie atpaliekot no Otomera par veselām 10.8 sekundēm!!! Un zaudējot savam 5. dopa laikam veselas 26 sekundes!! Man liekas, ka pa daudz. Kopvērtējumā esam šobrīd pirmajā vietā, Otomeram priekšā 25.4 sekundes, kuras padirst īsajā jau nu būtu grūti. Tomēr pēdējo dopu novelkam no sirds un beidzot mums ir ātrumposma uzvara ar vienīgo reizi, kad otro reizi nobraucam ātrāk, kā pirmo, Otomeram atvinnējam vēl 4.1 sekundi un kopvērtējumā izcīnam pirmo vietu Historic ieskaitē ar gandrīz pusminūtes pārsvaru!!

Prieks un gandarījums par to, ka tehnika izturēja šo smago gonku un arī par to, ka paši nesakļūdījāmies sarežģītajos Zarasai apkaimes ceļos. Jāsaka, ka šis ir dopu ziņā interesantākais rallijs, kurā esam piedalījušies – vismaz vasarā noteikti.

Braucam uz finišu, noliekam mašīnu slēgtajā parkā un ēdam sardeles ar kāpostiem :))

Šosezon no 4 sacensībām jau 3 uzvaras un pēdējās divas – diezgan negaidītas. Šobrīd Historic kopvērtējumā no 13 dalībniekiem esam joprojām pirmajā vietā ar 57 punktiem un pārsvaru pār tuvāko sekotāju Otomeru ar 44 punktiem palielinājuši līdz 13 punktiem. Rallija rezultāti šeit.

Nākamais un pēdējais sezonas posms ir Saldus 22. septembrī, kurā būs lielie punkti. Tas nozīmē, ka par uzvaru būs 25 punkti – pārējos sezonas posmos bija 15. Mūsu mērķis ir nobraukt stabili, bez kļūdām un ieņemt vismaz 4. vietu, kas mums nodrošinātu Historic Rallija Kausa Izcīņas uzvaru. Nekas cits mums neinteresē. Tiekamies Saldū!

Turpat 39 minūtes garais video atskats (nu interesanti dopi, ka es saku!) ir pieejams te:

Un reku ezīts 😉

Comments are closed.