Rally Saldus 2019 (22.09.2019)

Šīs sezonas pēdējais posms Historic ieskaitē un ar lielāku koeficientu (25 par uzvaru, pārējos posmos bija 15). Mūsu galvenais mērķis bija aizbraukt līdz galam un finišēt ne zemāk par 4. vietu, lai nodrošinātu sev Historic kopvērtējumā nepieciešamos punktus un titulu. Taču braukt domājām labi, ja viss iet, tad speciāli nebremzēsim, jo tad sāk parādīties atslābums un kļūdas.

Pirms rallija tika veikta mašīnas apkope, nomainīti abi aizmugurējie plaukti, kas bija tik ļoti cietuši no akmeņiem, ka bija aizdomas, ka viņi vienkārši nesadalās. Sakoptas, pārjauktas un dažas arī nomainītas visas pusasis un gumijas, Zarasai cietušie šarnīri labajā pusē aizmugurē un Gints paklausījās motoru un “palasīja ārā” nesmukumus VEMSā – jeb dzinēja mappinga fainķūnings.

Gatavi un braucam uz Saldu. Šoreiz viss ir operatīvi svētdienā – gan dokumenti, gan iepazīšanās ar trasi, gan pati braukšana. Tas tādēļ, ka sestdienā tepat norisinājās arī Minirallijs Saldus, kurā mēs nepiedalījāmies.

3 dopi katrs pa divām reizēm – kopā 55 km dopos. Uz starta izejam 12 Historic ieskaites dalībnieki, tajā skaitā viens lietuvietis ar Opel Astra. Diemžēl otrs Audi Quattro, ar kuru bija pieteicies Jānis Sala uz starta tā arī neiziet – Minirallijā iepriekšējā dienā viņi piedzīvoja izstāšanos jau pēc pirmā dopa – kā vēlāk izrādījās dzinēja dēļ un, protams, ka pa nakti neko tādu nesataisīt.

Mums pirmais numurs (wohooo!!) un galvenais kaplis būs ar Otomeru, kas brauks tieši aiz mums. Vēl ir pieteicies pagājušā gada Historic Kausa uzvarētājs Gintars Ozoliņš ar Toyota Corolla – viņam gan izskatās, ka gada licences nav un ka punktus viņam tāpēc nedos.

Pierakstam trasi – SS1/4 starts pa asfaltu (kā Zarasai) un ļoti interesants. Viena taisne nu ļoooti gara bez neviena rotera – pareizāk sakot roteris bija gan ceļa malā nolikts un pat zīmīte ar shēmu piestiprināta, bet leģendā nekā nav – nu tad stenogrammā nepierakstījām. Domāju – palicis no minirallija (jo šajā asfalta posmā bija minirallija dops, no kura arī bija palikuši ceļa malā roteri vēl nākamajā dienā) – nu neko tā arī pierakstam. Pēc tam, kad visi dopi jau mums bija pierakstīti un pārbaudīti, bija paziņojums no organizatoriem, ka viens roteris ir aizmirsts ielikt leģendā un ka tomēr viņš tur būs. Par laimi, es to vietu galvā atcerējos un viņa bija pārredzama. Atradām stenogrammā un pēc atmiņas ierakstījām un bija gandrīz perfekti.

Tālāk dops interesants ar vairākiem interesantiem līkumiem tajā skaitā gariem, bet ātriem un šauriem četriniekiem. Pēc sajūtām jābūt labi 🙂 Beigas pa mežiņu un šauro arī interesantas un ātras.

SS2 jau stipri vairāk roteru un dops tāds samocītāks. Katru reizi, kad par otro dopu domāju, nevaru atcerēties nevienu zīmīgu vietu. Tas laikam baigi labi nav :))

SS3 ātrs un viltīgs ar daudz šaurām vietām, bet arī tādām kur var spiest! Beigas tādas pa nesen sabūvētu ceļu ar pāris “kočkām”, kur jāuzmanās, lai neiebrauktu grāvī.

Viss pierakstīts, saģērbjamies un braucam uz Saldu uz pirmsstarta zonu.

Starts – pirms mums brauc Aniščenko/Blūms pa nulli ar ēveli un taisīs mums smukas pēdas, pēc kurām vadīties. SS1 – asfaltu braucam no sirds (ne tā kā Zarasai) un mašīna turās labi. Roteros tikai baigi sverās uz sāniem. Pēc tam smuki izfrēzējam tos četriniekus un labi nobraucam arī beigas. Beigās viens līkums likās garāks, nekā pierakstīs, bet finišā, kad gribēju labot vairs nevarēju sazīmēt kurš, tāpēc atstāju nelabotu.

Laiks samērā labs – pirmā vieta Historic, bet lietuvietis ar Astru elpo pakausī +4.3 un aiz viņa uzreiz Otomers +5.9 pret mums. SS2 – neko nevaru atcerēties no tā dopa tikai to, ka grūti gāja ar roteriem. Cits šaurāks, cits nedaudz platāks un baigi pirms viņiem “čakarējos”. Rezultāts – atkal pirmie, bet Otomers jau +0.46 sekundes! Kopvērtējumā Otomers pakāpjas uz 2. vietu +6.36, lietuvietis trešais +9.40.

SS3 – domājām nu velns Otomers mūs ķer. Jābrauc ātrāk. Un nobraucām. Joprojām nesaprotu, kas tur tāds bija jo pēc video spriežot daudz vietās vēl bremzējām stipri par ātru un “čakarējamies” bet rezultātā aizbēgām no Otomera par 10 sekundēm!! Un absolūtajā ieskaitē ierindojāmies 9. vietā!! Tā vēl nebija bijis. Šajā dopā aiz finiša līnijas ir ass L5 – gribi dažas desmitdaļas vinnēt – brauc pļavā 🙂 Mēs tā nedarījām, bet dažos video ir redzams, ka citi darīja gan. Mums aiz finiša es meklējot otro robu izslēdzu masu – labi ka jau pēc finiša.

Tagad serviss un pārsvars pār Otomeru kopā jau ir +16.57. Trešais Himičs +25.60.

Servisā neko īpaši nedaram, Kristaps ar Reini pāriet pāri mašīnai, pusasīm ratiem utt. Viss čotka. Labais aizm ritenis kustās, bet neko izdarīt nevaram. Laikam tas šarnīrs ir “aizgājis”

SS4 – vienā vietā aiz maza tramplīna ir pirms L3 izrakta makenā bedre un viņu aiz tā pampaka neredz. Tur daudziem bija pārsteigums (Zonberga video var redzēt), mums arī. Par laimi bez sekām un braucam tālāk. Finišā nedaudz atlaidu uz vietām, kur domaju, ka būs mīkstāks, bet nebija tik traki. Savam laikam pret SS1 zaudējām 9.2 sekundes. Otomers zaudēja mums vēl 10 sekundes, toties lietuvietis tikai +0.7 – viņam laikam šis dops patīk. Kopvērtējumā esam priekšā Otomeram jau +27.27, trešais atkal pakāpies lietuvietis +31.27

Dopa startā kaut kas dikti vibrēja priekšējā kreisajā pusē un vēlāk likās, ka mašīna iet visu laiku plakaniski uz labo pusi. Nezinu, kas pa lietu, bet ratus pārvilkām, smilšu it kā nebija un maucām tāpat.

SS5 – cik atceros bija stipri mīkstāks un ir doma šo tik ātri nebraukt – saudzēt mašīnu. Nobraucam saudzīgāk. Otomers uzvar apsteidzot mūs par 2.44 sekundēm un starp mums šajās 2.44 sekundēs vēl iemanās iebraukt Vecvagars +0.79 un Tilgass +2.20! Vot cīņa 🙂 Kopvērtējumā mūsu pārsvars sarucis līdz +24.83. Lietuvietis sapinies un zaudē divas ar pusi minūtes.

SS6 – domājam nu 24 sekundes nevaram zaudēt cīņā (lai gan šis priekšstats ir maldīgs) un braucam saudzīgi. Beigu daļa izrādās bija stipri vairāk sarakta vēl nekā piektajā dopā un to nobraucam ūbersaudzīgi, jo tomēr svarīgāk ir tikt līdz galam. Otomers “esot gājis nāvē” un maucis uz pilnu. Dopu viņš uzvarēja par +4.2 sekundēm. Līdz ar to mēs esam finišā pirmajā vietā ar +20.63 sekunžu pārsvaru. Himičs izcīnīja trešo vietu!

Vecvagaram radās tehniskas problēmas ar dzinēju, kā rezultātā pēdējā dopa stop punktā viņam aizdegās mašīna. Par laimi paši veseli un izdevās nodzēst ar tiesnešu ugunsdzēšamajiem aparātiem. Tomēr kopvērtējumu viņam pabojāja krietni, jo šajā gonkā 0 punktu.

Man braucot no pēdējā dopa finiša uz Saldu – tos 23 km – dzirdēju pilnīgi visus troksnīšus un gaudošanas. Domāju, nu nē – tagad točna nekas nedrīkst saplīst. Viss bija kārtībā un tikām līdz galam.

Izcīnījām skaistu uzvaru pēdējā sezonas posmā un arī sezonas kopvērtējumā (15+12+15+15+25=82 punkti) ar 18 punktu pārsvaru apsteidzot otrās vietas ieguvēju Normundu Otomeru/Dāvi Arāju (64). Trešais – Artūrs Himičs (33). Pēc pagājušā gada sirdsēstiem – beidzot esam pirmie! Jāsaka, ka šosezon tehnika nevienu reizi nepievīla un tā bija uzvaras atslēga. Bija sīkas problēmas, bet ne tādas, kas traucētu izcīnīt vērtīgus punktus.

Te pieejami Historic ieskaites rezultāti un Rallija kopējie rezultāti

Negaidīts pārsteigums no Motors & Sports komandas – nolēja mūs ar šampi pa nopietno! 🙂

Šosezon vēl viens starts minirallijā Latvija 2019 Biķerniekos un tad jaucam ārā mašīnu. Kuzavs prasa metinātāja roku, tāpēc visu pilnībā izjauksim un atjaunosim pa skaisto. Piekarei arī beidzot ir laiks tapt uzlabotai. Tāpēc nākamo – 2020. sezonu izlaidīsim, lai pēc tam atgrieztos ar lielāku sparu.

Video:

Pavisam negaidīti mēs SS3 uzrādījām 9. labāko laiku rallija kopvērtējumā (mums līdz šim augstākais rezultāts), tāpēc atsevišķi arī SS3 pilns onboard video:

Comments are closed.