Minirallijs Latvija 2019 (02.11.2019)

Rallija sezona jau ir noslēgusies, palicis vien Minirallijs Latvija pa Biķernieku trasi un, cerams, interesantiem laikapstākļiem pirms ejam mašīnas kopšanas pauzē.

Šoreiz stūrmaņa krēslā – Kristaps Dreimanis. Mums ar viņu – unfinished business Karostas posmā piemeklējušo bākas likstu dēļ.

Nekā negatavojamies, iepriekšējā vakarā sakrāmējam mantas, saregulējam siksnas un gatavi startam. Rīts viss ļoti operatīvs, dokumenti, tehniskā kā pa diedziņu. Pierakstam SS5/6 un pēc tam SS2/4/7 ar Raganas katlu – būs interesanti. Šoreiz katls pretējā virzienā kā pagājušajā gadā.

Kopbilde spīdveja stadionā un tad arī pierakstam SS1/3. Pierakstam ar kvatru un cenšos, cik nu precīzi var ar vienu reizi izbraucot pierakstīt.

Pirms starta skatoties maršruta kartē prātoju, vai tā ir kļūda vai nav, ka pēc pēdējā dopa – SS7 vēl paredēti 56 km pārbrauciens ar 1h20 laika normu. Apskatamies leģendā – tiešām tā arī ir. Nu ko – brauksim – gan jau būs distances kontrole kaut kur.

Ok, sagatavojamies startam un aiziet. Brauksim Historic ieskaitē, kurā kopā ir 8 dalībnieki. Interesants pieteikums ir Risto Laine ar Mercedes-Benz 190E no Somijas.

Pirmais dops – pa kartinga trasi tāds drusku samocīts, bet nu tīri ok, bez lielām kļūdām. Uzreiz arī otrais dops – šis man patika daudz labāk – ātrāks un plūstošāks – un, protams, principā pa visu biķernieku trasi – gan Elkonis, gan raganas katls gan arī daļa no auto apļa. Pirms finiša pat piektajā robā jāliek – tas nozīmē ātrums virs 160 kmh.

Slidens ir, bet normāli – vācams un nav tik traki. Braucam ar Yokohama Advan riepām – tām pašām, kurām visu laiku.

Pēc tam serviss. Cītīgi gaidam rezultātus – jo pārējie mūsu konkurenti startē pēc pusstundas un vēlāk. Sagaidām, ka Risto Lainem esam ielikuši 5 sekundes pirmajā dopā un kādas 26 otrajā – gan jau ka viņš kaut kur sapinies un principā viņa laiki vairs neinteresē. Gaidījām Kristapa Laipnieka rezultātu un viņš mums abos dopos iekabināja – pirmajā 3 sekundes un otrajā 7. Tātad pēc diviem dopiem esam otrie. Trešie Dāvis Kviesis/Andis Neimanis atpakliek 12 sekundes. Pasteidzoties notikumeim pa priekšu – tāds top3 arī palika līdz finišam.

Otrais aplis – tie paši abi dopi vēlreiz. Nobraucam SS3 – liekas, ka smukāk un drošāk, bet ar divām kļūdām un rezultātā arī tomēr 2 sekundes zaudējām savam iepriekšējam laikam. SS4 – sāka līt un kļūva stipri slidenāks – zaudējam savam laikam desmit sekundes.

Trešajā dopā lietus dēļ esam savā klasē uzvarējuši, jo Laipniekam jau visdrīzāk bija jābrauc pa lietu. Esam atvinnējuši 7 sekundes. Tajā brīdī esam tikai 3 sekundes aiz viņa kopvērtējumā. Tuvāk tā arī netikām. Pēc 4 dopa jau kopvērtējumā atpaliekam 10 sekundes. Kviesim priekšā jau 25 sekundes.

Serviss – neko nedaram, tikai uzēdam un sildamies mašīnā slēpjoties no lietus. Tālāk būs ātrāks dops SS5/6 pēc rāvējslēdzēja principa un ar garākām taisnēm. Lietus joprojām līst un pirms starta zvans no Reiņa, kas sēž tribīnēs un brīdina ka starta taisnē baigi slidens – liela peļķe un visi brauc garām. Ok, saprotam un bremzēsim laicīgi.

Kā tad 😀 Ar visu laicīgo bremzēšanu tāpat aizbraucam garām un rocene izglāba pasākumu, krakšķis, pirmais robs un pilna gāze. Nemaz tik daudz nezaudējām. Pēc tam azartā iegājis nākamos divus līkumus arī izfrēzējām un sapratu – pa šitik lielu lietu ir štelle – var pa asfaltu arī pafrēzēt 🙂

Sestais dops – šoreiz starta līkumā sadzēsāmies ātrāk un laicīgi. Toties roterī Biķernieku galvenajā trasē bremzēju pa vēlu – pārāk liels azarts un aizšļūcam taisni. Kad jau domāju – apstāsies pirms rotera riepu kaudzes vai nē – sapratu, ka tomēr nē un rauju pa kreisi zālē, kurā slīīīīīīd un slīīīīīd kamēr esam visam jau sen visam garām. Aprauju riņķī un braucam atpakaļ uz roteri, jo neizbraukts roteris ir 60 sekundes. Ja viena dopa laiks ir aptuveni 3 min, tad zaudēt 1 min uz tik mazu laiku ir par daudz un atvinnēt to vairs nebūtu iespējams. Raujot riņķī zaudējam apmēram 15 sekundes, bet tas tomēr ir mazāk par minūti. Finišā pēc SS6 esam 35 sekundes aiz Laipnieka pirmās vietas un vairs tikai 8 sekundes priekšā trešajai vietai Kviesim.

Pēdējais dops jau pa puskrēslu pa lielo trasi un raganas katlu – kaut kā nobraucām diezgan prātīgi. Laikam samīzu no iepriekšējā dopa kļūdas, jo laiks diezgan švaks. Vēl 5 sekundes zaudēju no iepriekšējās reizes SS4. Ar mūsu media partneriem sarunājām, ka elkonī placināšu – sacīts, darīts! Kaifs, protams, labs :)) tas bija forši. Galu galā – kopvērtējumā pirmajai vietai Laipniekam zaudējam 51 sekundi un otro vietu apsteidzam par 11 sekundēm. Sodu top3 nav un tā arī paliekam.

Tagad tikai garais pārbrauciens caur Ādažiem ar pāris neteiksim viltīgām vietām, bet nu jākoncentrējās bija. Dabūjām Distances kontroles zīmogu un braucam atpakaļ uz Biķerniekiem. Noliekam mašīnu Parc Ferme un dodamies savākt mantas.

Kopumā ralliju vērtēju ļoti pozitīvi. Trase ideāla, roteri ideāli – nav samocīti un pārspīlēti. Arī uzbūvēti tā, ka viņus nav vēlmes aizķert, bet ja nu sagadās sūdi, tad ir vieta, kur pabraukt garām. Arī nepārredzami, tas nozīmē, ka stenogrammai jābūt labai, jo dažus var izbraukt ātrāk, dažus nē. Un ieejā to redzēt nevar. Ļoti patika SS2/4/7 kas bija principā pa visu Biķernieku trasi. Lietus ieviesa skaistas korekcijas un dēļ tā pasākums noteikti bija baudāmāks nekā ja būtu sauss. Viss raiti un kompakti! Trase nekur nebija sajāta. 10 balles par ralliju!

Rezultāti šeit.

Tas arī šogad viss. Kādu laiku tagad būs klusums, kamēr mašīnu izjauksim, sataisīsim un saliksim atpakaļ. Atā.

Video:

Comments are closed.