Archive for the ‘2006’ Category

Mašīnas pārbūve 2006

svētdien, jūlijs 17th, 2011

Ar 2006. gadu mainījās standartauto rallija tehniskie noteikumi un Latvijas čempionātā vairs bez drošības aprīkojuma piedalīties nevarēja. Tas nozīmē, ka visiem nepieciešamas dugas jeb drošības karkass, sporta beņķi un siksnas. Bija jāpieņem lēmums, ko darīt – atstāt visu kā ir un piedalīties tikai sacensībās, kur ar šādu auto vēl to var darīt (ziemas daudzcīņa, igaunijas standartauto čemionāts utml.) vai tomēr pārbūvēt. Tikai pieņemts lēmums auto pārbūvēt un tika meklēts finansējums, lai to paveiktu. Labā ziņa bija tā, ka beņķiem un siksnām homologācija varēja būt arī beigusies – kas paver normālu aftermarketu no lielā rallija braucējiem.

Izdevās. Pateicoties sponsoram, kurš vēlējās palikt anonīms, tika faktiski viss arī iegādāts – ieliktas dugas un iegādāti jauni sporta beņķi. Paši piemetām tikai siksnām un skruvēšana varēja sākties.

Janvārī ielikām beņķus un siksnas. Februārī un martā vēl paspējām nobraukt trīs mazās ziemas gonkas. Pēc tam atlika dugas. Pavisam tobrīd Latvijā bija četri dugu meistari, kas bija sertificēti instalēt drošības karkasus: Elbakjans, Dambis, Šimkus un Zirnis. Elbakjans vairāk orientējās uz džipiem, Dambim garāža bija aizsista uz ilgu laiku, jo tika būvēts jaunais Oscars, Šimkas kvalitāti maciņš toreiz nevarēja pavilkt, atlika Zirnis. Pēdējam gan bija izbeidzies materiāls un kamēr no Francijas atbrauktu paietu vēl pāris mēneši. Izrādās, ka dugu materiāls ir ļoti īpašs un īpašas stingribas un nekur citur kā Francijā tādu nevarot dabūt. Neko darīt. Aizsitām vietu un gaidījām. Tikmēr vēl pilnībā bija jāizjauc mašīna. Durvis ārā, logi ārā, apšivka ārā, panelis un viss pārējais arī ārā.

Jaunais 20V motors jau bija iepirkts 2005. gada rudenī un lēnām tika gatavots. Kad dugas bija ieliktas, atlika tikai tāds sīkumiņš kā izcelt veco motoru un ielikt jauno. Veco izcēlām, jaunais tika ielikts, bet dažādu ieme$$$lu dēļ netika līdz galam pabeigts. Tā arī nostāvēja līdz pat 2010. gada vasarai, kad sākām atkal kustināt un 2010. gada novembrī tika pirmoreiz pierūcināts. Pārējais jau ir aprakstīts citos rakstos.

Kā tas viss notika var redzēt šeit.

Turpinājumā kaut kas no ekipāžas Gika/Egle laikiem.

Auciema aplis 2006

svētdien, jūlijs 17th, 2011

12. martā tika dots starts Auciema aplim 2006. Pavasaris vairs nebija tālu, bet ziema arī negribēja vēl padoties. Braucām ar jau ierastajiem Gislaved Soft Frost bezšipiem, kas bija vēl palikuši no 2004. gada.

Trase lai arī pārsvarā ledaina, dažās vietās jau bija izdzīta līdz gludai sasalušai grantij. Īpaši izteikti uzreiz izbraucot no tuneļa – vienkārši super.

Pirmajā braucienā paķērām valni un sagriezāmies, otrajā gāja daudz labāk un palikām 4-ie.

Dažas bildes šeit

Ērgļu kauss 2006 (video)

ceturtdien, jūlijs 14th, 2011

Pievienoju nelielu ieskatu Ērgļu kausā, kas norisinājās 2006. gada martā. Ļoti labi izdomāta gonka – kā ziemas daudzcīņa, tikai ar trīs dažādiem ātrumposmiem – kā rallijā. Pirmais bija pa tiešām neticami gludu un slidenu ledu (video ar 360 grādu apgriezienu) otrais posms bija pa kādu mazu ziemas trasi – ļoti interesants un trešais noslēdzošais un arī visgarākais bija pa ezeru.

Starp dalībniekiem manīti arī slavenie brāļi Bruņinieki 😉

RTU ziemas kauss 2006 Ādiņās (video)

pirmdien, jūlijs 11th, 2011

Turpinot rakstu sēriju par vecajiem laikiem RTU mehi organizē dažādas gonkas mehu karu ietvaros. Es gan nebiju mehs tomēr citiem RTU studentiem arī ļāva piedalīties, ko arī izmantojām. Pēc pāris jautriem atgadījumiem ar tramplīniem 😀 izdevās divu braucienu summā izcīnīt pirmo vietu. Forši! Turpinājumā vēl.