Archive for the ‘2017’ Category

Rīgas Ziemas Kauss 30.12.2017

otrdien, 2 janvāra, 2018

Gada noslēdzošā gonka – kur nu vēl vēlāk. Biķerniekos. No ziemas ne miņas, ārā plus 2 grādi. Nu ko brauksim pa asfaltu. Ar tiem pašiem Yokohama Advaniem – citu riepu nav un priekš ziemenēm pa siltu. RZK ir šogad izdomāta jauna klase Audi Quattro. Kā nosaukums paģēr – visi tikai ar kvatrām. Super – mēs arī.

Nobraucu pirmo braucienu – baigi īss tas prieks. Nedaudz virs pusotras minūtes. Ziemā vismaz pa to pašu trasi dabū ilgāk pabraukt. Neko darīt. Rezultāts – 1:40.07 un 4. vieta. no 13. startējušiem. 14. pieteiktais dalībnieks saskādēja auto vēl pirms starta Audi Quattro klasē. Pēdējā roterī aiz elkoņa es arī gandrīz sapinos meistarībā – bet viss čotka.

Otrais brauciens jau pavisam drīz – izbraucu jau krietni labāk un pašam labāk arī patīk. Rezultāts 1:38.75 – 3. vieta braucienā un tikai 0.71 s no pirmās vietas.

Tagad garāka pauze – un tad jau pustumsiņā trešais un pēdējais brauciens. Nobraucu vislabāk 1:38.19 un rezultātā atkal 3. vieta. Sliktāko vietu atmet, kā rezultātā divas trešās vietas rezultējās vienā 4. vietā un “koka” kausiņā. No trešās vietas šķīra 0.3 sekundes otrajā braucienā. Neko darīt – secinājums ir viens – jābrauc vairāk kā vienā klasē. Pirmā vieta brauca 3 klasēs, otrā un trešā vieta – katrs divās klasēs. Vairāk brauc – labāks rezultāts.

Palūkojoties uz rezultātu tablo vispār tie kas brauc tikai vienā klasē no 11 klasēm top4 ir iebraukuši tikai es un Laura Gluškova dāmu klasē. Pat dāmu tops trin trasi vismaz vēl vienā klasē! Es jūtos atpalicis 😀 Nākamreiz braukšu vismaz divās – savādāk nav jēgas vispār sevi kaitināt 🙂 Tiekamies nākošgad! Rezultāti šeit.

P.S. mūsu cīņubiedru no Motors un Sports leģendārā zaļā mūķene ar šo gonku beidzas savu karjeru un pārcēlās uz citiem medību laukiem. Gaidam arī viņus atpakaļ trasē ar jaunu auto! Vairāk šeit: https://youtu.be/q6CQd-xXimw

333 Ziemas kauss 25.11.2017

piektdien, 29 decembra, 2017

333 Ziemas kauss 25. novembrī. Temperatūra ārā bija ap plus pieciem grādiem un no ziemas vēl nebija ne miņas. Gonka pilnībā pa asfaltu, tāpēc es nolēmu piedalīties ar asfalta riepām – vienīgajām, kas man ir – Yokohama Advan. Varbūt bišku pa vēsu un lietainu (pa nakti lija), bet labāk nekā ar jebkurām ziemenēm.

Klasiskais formāts – kartinga trase pa pulksteni. 3 braucieni. Katrs brauciens 8-10 minūtes (8 apļi) un kā rezultātu ņem labāko apļa laiku. Tad sarindo pa vietām un dod punktus. Labākajos divos braucienos iegūtos punktus summē un nosaka uzvarētāju.

333 kausā braukšu pirmo reizi. Katram dalībniekam jāaizpilda kvalifikācijas anketa – un pēc sasniegumiem un pieredzes autosportā nosaka, vai tu iesi Amatieru (Am) vai Profesionāļu (Pro) grupā. Lai arī man nekādi dižie sasniegumi nav, laikam aktīva sportista licence nospēlēja lomu, ka esmu Pro grupā. Neko darīt. Sajutos svarīgs.

Pirmajā braucienā iznāca bišku padriftēt, tomēr braukšana ne pārāk vedās un sapratu, ka ar esošo centrālo cieto bloķi nevar noturēt sānslīdi – izejā jāatlaiž gāze, lai neizslīd purns. Un kurš cilvēks pie pilnas apziņas, tad ir gatavs izejā atlaist gāzi!!! Turpmāk braukšu maksimāli taisni un pa diedziņu. Pirmajā braucienā laiks 1:07.337 (19. vieta no 41 dalībnieka)

Otrajā braucienā jau braucu daudz taisnāk un sanāca arī labāk. Trase ari likās drusku apžuvusi. Apļu laiki arī ļoti līdzīgi viens otram un bez lielām kļūdam. Laiks: 1:06.944 (17. vieta no 42 dalībniekiem)

Pirms trešā brauciena Reinis Nitišs, kas dalībnieku parkā bija noparkojies man blakus, uzlika autogrāfu uz mana kapota un pēc šī notikuma uzreiz gāja labāk 🙂 5 zirgi klāt 🙂 Karoč kā nu tur bija, bet es viņam 3. braucienā aizbraucu garām par nieka 0.445 sekundēm. Laiks 1:07.272 (2/17) un, lai arī laiks ir sliktāks, kā otrajā braucienā jo laikam laiks jau sāka kļūt atkal mitrāks un arī pāris līkumos bija sanesta zeme, kas samazināja ātrumu, ar šo braucienu biju visapmierinātākais. Viss gāja no rokas un izdevās, kā ieplānots. (15. vieta no 38 dalībniekiem). Pilni rezultāti šeit.

Verdikts ir viens tomēr arī šādas – mazās gonkas dod lielu lomu braucēja attīstībā. Vai 333 kausā braukšu vēl – nezinu, bet kur varēšu tur piedalīšos visās ziemas gonkās.

Rezultātā kopvērtējumā paliku 16. vietā no 23 dalībniekiem PRO grupā. AM grupā būtu izcīnījis 3. vietu.

Rallijsprints Saldus 30.09.2017

piektdien, 29 decembra, 2017

RX Challenge salocītās durvis tika veiksmīgi sataisītas un arī izšautas stūres pastiprinātājs, kurš tā pat bija sprāgonis, tika nomainīts uz jaunu/citu. Ģenerators izmazgāts no pastiprinātāja eļļas un pārbaudīts. Aizbraucām uz Brocēniem jau piektdien vakarā, kur bija mūsu rallija bāze. Sestdien no rīta paredzēta dokumentu izņemšana un trases pierakstīšana no paša rīta, tad ap 13:00 starts. Tā kā sen neesam neko rakstījuši, gribējām nedaudz ieiet ritmā un pirms sākām rakstīt dopus, pierakstījām vienu sānceļu, lai atcerētos, kas ir kas. Tas ļoti labi nostrādāja. Izņemam doķus, atstājam Ročānam audi, ar kuru jāiet tehniskā komisija. Ja neskaita, to, ka bija speciāli jāatved un jāatrāda kombinezoni, tad bez starpgadījumiem.

3 dopi, kas iet divas reizes, pa vidu serviss 30 min, ieskaitot refuel. Dopi 7-9 km katrs, kopā nepilni 50 km.

Servisa parks iekārtots tuvu dopiem, 15-20 minūšu braucienā no Saldus. Uz ceļa. Bet nekas – visiem vietas pietika un nebija nekādu stresu. Sākam rakstīt – pierakstījām pirmo dopu – nu baigi jau ātrs. Pēc tam pierakstījām 3. dopu – šis jau bišk interesantāks. Tad pārbaudījām un izlabojām vēlreiz pirmo un tad braucām uz otro dopu. Otrajā dopā starts ļoti taisns ar 3 tramplīniem, par kuriem varēja lasīt aprakstos pirms rallija. Ātrums ļoti liels un pats pēdējais metošs. Nu neko pierakstījām un pārbaudījām un tad atpakaļceļā pārbaudījām trešo dopu. Otrajā/Piektajā dopā bija viens roteris, kuru nevarēja saprast, cik viņš tālu būs pāri ceļam. Attiecīgi ar kādu ātrumu var izbraukt. Bet nekas traģisks.

Pēc pierakstiem servisa parkā sagatavojamies, kāpjam kvatro un braucam uz pirmsstarta zonu. Tur normāls traļi vaļi ar dejotājām un dziedāšanas priekšnesumiem – skaisti. Prieks arī par Kaņepu, kas kā vienmēr atraktīvā stilā komentē un visu pasākumu padara dzīvu. Mums šoreiz ir arī beidzot ar ko pacīkstēties – mūsu grupā 4WD starp ierastajiem Subaru Impreza vāģiem, uz starta arī vēl viens audi, kuru pilotēs Jānis Krevics. Esot saskrūvēts V6 atmosfēriskais dzinējs ar aptuveni 250 zirgiem. Sapriecājamies, ka būs interesanta gonka. Uzbraucam uz improvizētas estakādes un aiziet uz pirmo dopu. Starts. Pie pirmā dopa laika kontroles ir tūcīšanās un izskatās, ka priekšā braucošā Ēvele ir pazaudējusi kontrolkarti, kuru izmisīgi meklē. Un par laimi atrod. Tagad viņi brauks tieši pirms mums, jo savu minūti ir nokavējuši.

Ja neskaita to, ka dops ļoti ātrs – it kā viss ir ok, tajā pašā laikā jūtu, ka esam atbraukuši, kā uz muzeju – atkal zaļi un bez gatavošanās. Pirmais dops paiet tikai lai vispār atčoknītos, kas vispār notiek. Vienā no roteriem nevarēju sadzēsties – kaut kā baigi slīdēja un knapi neizsitām riepas. Finišā es ieraugu uz dēļa uzrakstīto 20. numuru, ar kuru brauca Krevics, un blakus tam laiku, kas ir par 3 sekundēm sliktāks, nekā mūsu. Man uzreiz prieks un saprotu, ka cīkstēšanās būs sīva. Tomēr pēc tam izrādās, ka tā noteikti bija tiesnešu kļūda, jo Krevics izstājās jau pirmā dopa vienā no pirmajiem līkumiem pēc kura sekoja roteris. Pusass. Tagad skatoties rezultātos, vienīgais laiks, kas kvalificējas šādam kāzusam ir ar 18. numuru braucošais Raul Hernandez no Spānijas ar Peugeot 208. Viņi brauca pirms Krevica un tas, iespējams, izskaidro šo pārrakstīšanos finišā. Lai nu kā tur arī būtu, piebraucam uz otro dopu un jau Krevics nav redzams. Arī internetā viņa laiks neparādās. Neko darīt. Braucam tālāk.

Braucot uz otro dopu laika norma ir diezgan maza. Saprotu, ka pirms starta būs iespēja vai nu pamīzt, vai pārbaudī spiedienu riepās. Skaidrs, ka mīšana var pagaidīt, jo pēc pirmā dopa spiediens droši vien ir uzkāpis. Tā arī ir, paspēju nolaizt visām riepām gaisu tik, cik vajag. Pamīzt nepaspēju – to atstāšu uz nākamo pārbraucienu 😀 Otrais dops. Pirmais no tiem tramplīniem ir asāks, nekā iedomājos un izbraucam pārāk daudz uz ārmalu. Nekā traģiska šajā faktā nav, izņemot to, ka vairs neticu, kā tad būs pārējos, jo pārējie divi un it sevišķi pēdējais ir ar pilnu gāzi braucami. Otrais tramplīns vēl ok, tomēr trešajā vislielākajā noraustos un nedaudz atmetu. Aldim vēl kaut kas negāja ar stenogrammu un katrs līkums/metrs vienu brīdi bija jāvelk ārā pa vienam 🙂 Kaut kā tur tie pampaki (tramplīni) aiz lielā tramplīna bija daudz un es viņus visus nepierakstīju – tikai dažus, kuri likās svarīgākie. Lai vai kā – pa maz biju pierkastījis un aiz viena no tramplīniem bija “T 70 K4 -> L5 Roterī”, kuru ieraudzīju stipri pa vēlu. Aldis šoreiz nolasīja labi, bet es nesapratu, kurš no tramplīniem ir domāts. Karoč aizšļūcām cauri tām lentām, noslāpa motors, tomēr izbraucu tik tālu, ka atpakaļ nebija vēlmes griezties un izbraukt pareizi. Uz sekundes simtdaļu pazibēja galvā “a tiesnesis te vispār bija?” bet tad ieraudzīju, ka bija gan un domāju pohuj. Braucam kā ir. Sametu otrajā robā, pielēca un devām ručkā tālāk.

Braucam tālāk uz 3. dopu. Pārbrauciens tāds interesants – caur māju pagalmiem jāizbrauc, bet tas laikam vietējo iedzīvotāju dēļ. Nekas traks jau nav 🙂 Šeit saprotam, ka laika normas tiešām ir ļoti šauras un ka tā nav nejaušība, ka arī uz iepriekšējām knapi paspējām. Labi, ka nav GPS, jo dabūjam drusku pieraut, lai paliek laiks pamīzt. Jā tas ir briesmīgi, bet ko lai dara. Trešais dops. Tur viens līkums pie koka K2 -> L1+ laikam bija tāds drusku jautrs – kaut kā likās asāks nekā pierakstīts, lai gan īsti 3nieks nav. Nekas, atcerēšos par pareizāku trajektoriju un būs ok. Līkumu sasaistes foršas un divnieki un trijnieki ir mūsu līkumi. Asajos kaut kā iemokam, jo ručņiku nevar raut un frēzējam cik varam. Jāsaka, ka tas gan bija baudāmi, jo riepas ir ļoti padilušas (Pirkām uz Talsi 2013), toties plakaniski lido labi. Pašā finišā 200 metrus no finiša špūrē tieši ir akmens uz kura pārsitam kreiso aizmugurējo riteni. Labi, ka tagad tieši ir serivss. Aiz stopa fiksi nomainam riteni, lecam iekšā un ….nelec mašīna. Starteri knapi griež. Aķis nosēdies. Pasaucam fanus, kas tur finišā tieši iet garām, lai iestumj. Iestumjamies un braucam fiksi uz servisu. Pirms mainījām riepu mums bija 7 minūtes, ko aizbraukt līdz servisam. Skatoties video 4 minūtes mēs mainījām riepu, 1 minūti startējām mašīnu un 2:15 braucām uz servisu. Trāpījām drusku puteklī un rezultātā nokavējām… sekundes 5-10. Neko darīt. Minūte par vēlu un 10 sekunžu sods. Iebraucam servisā, un nolemjam mainīt aķi uz Alda golfa aķi. Tā arī izdaram. Kā rezerves riteni ieliekam parastu ziemeni, jo grunts riepu mums vairāk nav. Samainam kamerai baterijas. Kamēr Jānis ar Aldi maina aķi, es uzmetu aci leģendai jo kaut kas man neliek mieru – iepriekš redzētās refuel zīmes no rīta nevieš pārliecību, ka tās ir aiz Service OUT zīmes, tas nozīmē, ka degvielas liešana ir iekļauta servisa laikā un mums tas ir jāierēķina, savādāk brauksim ar tukšu bāku. Tā arī ir. Refuel ir pirms servive out. Visu paspējam un nolemjam uz refuel mašīnu aizstumt, lai lieki nestresinātu aķi. Pielejam degvielu, piestartējam un aiziet.

Ķiveres uzreiz galvā izbraucot no servisa, jo laika norma tikai 6 minūtes. Kā braucam, tā pa taisno iebraucam savā minūtē LK – tas nu ir baigi traki. Pirmais dops vēlreiz (4.) Redzam, ka tajā roterī, kur mēs iepriekš nesadzēsāmies gandrīz ir sapinies Spānis ar Peugeot 208 un apmetis kūleni. Pašiem viss ok. Braucam tālāk. Šis jau izdevās labāk, bet nu tāpat velkamais gabals. Piektais dops – vot šeit bija vienīgā laika norma, kas bija normāla – tāda, kādai tai vajadzēja būt vienmēr. Aizbrauc, mierīgi pačillo, sagatavojies dopam utt. Es pat no stresa par to, ka maz laika uz pēdējiem dopiem vairs ķiveri nevilku nost. Kā uzvilku servisā tā pēc 6. dopa tikai novilku. Piektais dops – nu sanāca ļoti labi. Lai arī skatoties video vienmēr var kaut kur pielikt – ir labi un pats esmu apmierināts. Sāka jau sanākt sasaistes utt – stenogramma tā galvā forši salikās, ka prieks.

Sestais un pēdējais dops arī – nobraucām skaisti un pašiem liels prieks. Nekādus sūdus vairs nesavārījām un viss ir ok. Žēl, ka tā arī neizdevās pacīnīties ar Krevicu. Mums jau ar tiem Subāriem pagaidām nav kur skrieties. Viņi ir gan paši pieredzējuši un ātri, gan arī mašīnas spēcīgas. Neko darīt. Ar katru reizi esam ātrāki, tomēr sacensties vēl nevaram un esam tālu aizmugurē. Kopvērtējumā 18. vieta 35 ekipāžām (būtu 17. ja ne 10 sek sods). Atzīme apmierinoši. Nav ne labi, ne slikti. 4WD grupā esam 5. no 6 startējušajiem. Rezultāti šeit.

Par statistiku. Vistuvāk savas klases līderim bijām 1. dopā – 1.58 sekundes uz km. Vislielākais vidējais ātrums mums bija SS4 – 139.88 km/h!!! Tas ir nereāli ātri un ir mūsu rekords noteikti. Iepriekšējais lielākais dopa vidējais ātrums bija Viekšniai 2017 un tas bija 112.42 km/h.

Riepas nobrauktas un noplēstas. Sezona ir beigusies. Gatavojamies nākamajai sezonai. Vēl 100% nezinam, kurā ieskaitē brauksim, taču kaut ko noteikti brauksim un ar šo pašu mašīnu. Uztaisīsim mašīnai dzinējam apkopi, un varbūt veiksim arī šādus tādus uzlabojumus piekarei. Cik nu rocība atļaus. Plāns ir pamēģināt beidzot ziemu ar zāģiem! Starpsezonā arī treniņu nolūkos brauksim visādus ziemas seriālus, cik nu būs laika. Tiekamies trasē!

Video šeit:

RX Challenge Rudens 24.09.2017

otrdien, 26 septembra, 2017

Pirmais rallijkrosa čelendžs bija ļooti labs un lai arī mēs toreiz pirmo reizi braucām ar tikko salikto motoru, sajūtas arī pa lietu bija ļoti labas, pat izcilas. Šoreiz – solās būt tik pat viss kruta. Tikai laiciņš foršāks.

Brāļi Baumaņi un Reinis Nitišs tikko pa šo trasi ir izgāzējuši ar saviem 600 ZS monstriem, laiks arī mums parādīt, kā tad īstenībā ir jābrauc 😀 Trīs braucieni, rezultāts ir labāko divu braucienu laiku summa. Mēs atkal startēsim 4WD Open klasē, jo lai arī mums dzinēja tilpums ir 2.65L un nav turbīnas, tiklīdz ir drošības karkass, tā automātiski Open. Nu ņečivo – brauksim.

Kopš iepriekšējās reizes ir arī nelielas tehniskas izmaiņas mašīnai – saslēgts centrālais diferenciālis un uzlikta jaudīgāka panna. Riepas tās pašas kas toreiz – Yokohama Advan, kam pret iepriekšējo reizi, kad bija auksts un pat sniga slapjš sniegs, vajadzētu būt priekšrocībām.

Pirmais brauciens. Viss ir kruta, līdz brīdim, kad īstenībā vienīgajā slidenajā līkumā pirms tramplīna ču ču izslīdu atrabotkā un čau rasma. Mašīna ir nevadāma un ieslīdu ar labo sānu plakaniski pa riepu nožogojumu, kas arī apgāzās pretī iemainot divas sabuktētas durvis un aizmugurējo spārnu. Logi brīnumainā kārtā dzīvi 🙂 Šādi tas izskatījās.

Škrobe ir, bet nav tik traki – vienīgi durvis nevar attaisīt no ārpuses, taču slēdzējmehānismi strādā, tas liek domāt, ka salocīts nav nekas vairāk kā bleķi.

Otrais brauciens. Braucu ātrāk un drošāk, tomēr kaut kā līdz galam nesajutos labi. Un tāds arī nekādā omā gaidīju trešo braucienu.

Trešais brauciens – šeit viss izdevās lieliski. Saņēmos un nogāzu. Sajūtas bija ļoti labas un smaids bija liels. Rezultāts arī atbilstoši labs – 6. vieta Open klasē no 34. dalībniekiem. Finišā gan uzrāvu paniku – sāka kūpēt dūmi no motortelpas. Eļļas spiediens it kā bija. Izrādījās, ka ir askrūvējusies (!!!) stūres pastiprinātāja šļauka un pastiprinātāja eļļa ir izlaistīta pa visu motortelpu un nedaudz arī tehniskajā parkā – sorī. Logu mazgātāja bačoks arī bija aizlidojis uz jaunām mājām, taču visādi citādi kruta. Ļoti apmierināts ar gonku tieši pēdējā brauciena dēļ.

Kopvērtējumā 9. vieta no 34 Open klasē startējušajiem dalībniekiem un 12. vieta no 44 pilnpiedziņā startējušajiem. 4WD rezultāti pieejami šeit.

Te video ar split screen leģendāro mūķeni:

Minirallijs Karosta 02.09.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Izdomājām pirmo reizi pamēģināt miniralliju. Diemžēl Aldis jau šo vīkendu bija saplānojis un nekas cits neatlika, kā meklēt kādu citu. Piedāvāju Kristam un viņš padomāja un piekrita pamēģināt savus spēkus rallija stūrmaņa amatā.

Karostā solīts pārsvarā asfalts un 5% grunts. 3 dopi pa 2 reizēm un kopā 15 kilometri. Divi dopi pa karostas teritoriju, viens dops Rudē pa pilsētu un kartinga trasi. Aizbraucam uz Liepāju piektdien vakarā un izejam cauri ar Kristu, kas ir kas un ko dara stūrmanis. Lai gan vispārēja nojausma viņam ir, tomēr tagad kļūst skaidras arī detaļas. Gatavi startam ejam gulēt.

No rīta kā jau solīts līst un solās līt arī visu dienu. Mums iedod Renāra Franča rakstītu stenogrammu, ko atļauts vienu pašiem pārbaudīt. Tā kā mums drusku pieraksts atšķirās (kā izrādījās), tad bija iespēja pašiem visu pārlabot pēc saviem ieskatiem. Pierakstam trasi – dopi patiesībā ļoti interesanti un lai arī īsi, strādāt būs ko. Mums ir iedots pats pēdējais starta numurs – 56 un tā kā starta intervāls ir 2 minūtes, jo dopi iet pēc rāvējslēdzēja principa, mēs startēsim tikai nedaudz pirms trijiem. Dalībnieku sapulce tika noturēta Karostas cietumā un neizpalika arī Karostas cietuma cienīgi šova elementi ar cietumnieku krosiņu un citām izdarībām.

Pirmais dops – šoreiz izmēģinam arī jauno kameru, ko nopirkām Lietuvā – lai filmētu sejas 🙂 Izskatās smieklīgi 🙂 Vienā vietā uz betoniem arī aizslīdam taisni, bet principā ir ļoti ok. Dabūjam dot atpakaļgaitā un zaudejam 9 sekundes.

Otrais dops ir tas pats, kas pirmais un nobraucam labi un bez kļūdām. Pēc tam braucot uz Rudi pa ceļam apskatamies rezultātus un – otro dopu esam uzvarējuši absolūtajā ieskaitē, kas ir milzīgs pārsteigums!! Pirmajā dopā bez kļūdas arī būtu pirmie, bet ir kā ir un esam +7 sekundes aiz līdera.

Trešais dops. Starts un pāris dubļaini līkumi bet viss ok – izejā uz asfaltu – L3+ – diezgan ātri bet slideni, taču viss ok. Iebraucot kartinga trasē – galīgi nebraucās. Segums slidens, līkumi gari un man galīgi nesaprotami. Ar bloķi nevarēja ne taisni izbraukt, ne izplacināt – kaut kā nomocījām. Pašās beigās forša sasaiste. Bedraina bet forša. Ceturtais dops – viss tas pats, tikai pāris kļūdiņas vairāk.

Pēc tam braucam uz Vindsērfinga klubu uz ķipa servisa parku. Laika norma atsevišķi nav dota, bet kāda pusstunda palika pāri, ko servisa parkā atpūsties un kaut ko uzkost. Piektais dops izdevās ļoti labi, pie manēžas K4-4 uz asfalta bija ļoti ok 🙂 Piektā dopa beigas bija pa bijušo ostas teritoriju ar, kā Uldis Hmieļevskis pateica – normālu kultūras slāni. Un bija ļooooti slidens. Piekto dopu kā vēlāk izrādījās arī uzvarējām. Palicis pēdējais dops – un viss gāja labi, tikai gandrīz pašās beigās izslīdēju roterī dubļos un noslāpu. Bija jādod atpakaļ, lai neieskaitītu +60 sekundes. Zaudējām 10 sekundes.

Finišā esam un ar pārsteidzoši labi esam nobraukuši. Absolūtajā ieskaitē 6. vieta no 52 dalībniekiem un OPEN klasē 1. vieta no 4 dalībniekiem. Pilni rezultāti šeit. Kristam laba debija un abi priecīgi braucām atpakaļ uz Rīgu. Verdikts ir viens – varētu paprovēt Miniralliju vēlreiz. Tas noteikti ir interesanti.

Tā kā minirallijs nav pārāk garš, piedāvāju pilnu ieskatu ar visu ātrumposmu onboard. Enjoy!

Rallijs Viekšniai 19.08.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Tā kā mūsu šosezonas plāns ir pabraukt Rallijsprintu un Historicu, un Historic šogad bija tikai 3 gonkas, no kurām 2 – Talsus un RLV braucām arī mēs. Šogad nebraucām Sarmu, jo mašīna nebija vēl gatava. Kaorč – Historic šogad ir beidzies ar mums neapmierinošu rezultātu – finišējām tikai Talsos un par piekto vietu iegūtie 10 puntki, mūs gada kopvērtējumā ierindoja 8. vietā no kopā 20 dalībniekiem. Nākošgad esam apņēmības pilni nostartēt labāk.

Tātad rallijsprints. Nākošais posms ir izbraukuma posms Lietuvas ziemeļu pilsētā Viekšniai, kur jau Latvijas un Lietuvas rallijsprinta posms notiek vairākus pēdējos gadus. Mums pirmā reize Lietuvā. Apskatot iepriekšējo gadu onboard video, saprotu, ka ceļi viņiem drusku taisnāki nekā pie mums – bet nu brauks un tad jau redzēs.

Aizbraucam piektdienas rītā. Drusku vēl parakstam steni un pēc pusdienām braucam izņemt dokumentus un braucam pierakstīt trasi. Pirmais dops tāds īss – ap 3 km un principā ir taisnes ar asiem līkumiem – 3 vai 4niekiem vai pieciniekiem. Otrais dops jau bišku garāks un nedaudz interesantāks. Trešais dops atkal tas pats kas pirmais un ceturtais dops tas pats kas otrais. Vēl pierakstam arī 5/6 dopu un tas arī šodienai viss. Mēģinam vēl paspēt šovakar iziet tehnisko komisiju, bet kad uz turieni aizbraucam – tur jau viss ir beidzies un neviena vairs nav.

Sestdien no rīta vēl pierakstam 7/8 dopu un 9/10 dopu un braucam uz servisa parku. Mēs pēc RLV vēlreiz palabojām stenogrammas elementus un vēlreiz izbraucām RLV grants dopus lai palabotu labojamās vietas. Nedaudz arī pielabojām “rakstāmo stūri” un atzīmes uz tās. Tagad esam gatavāki un stenim vajadzētu būt labākam kā RLV. Tehnisko komisiju izejamm un tikai ar vienu mazu aizrādījumu, ka uz nakamo goknu jāizmaina stiprinājums pilota vienai no siksnām.

Starts ir ap vieniem un ir skaidrs, ka pēcpusdienā līs, tikai nevar saprast cik daudz. Pirmsstarta zonā pie mums pienāk pāris sportisti un apjautājās kā iet utt un izsaka savu izbrīnu par mūsu riepām – apmēram tā – “ā jūs ar šitām pa dubļiem brauksiet?” nu jā. Brauksim. Citu nav 😉 Sāk smidzināt un sākas arī starts. Mums ir iedots 46 numurs un brauksim diezgan pa beigām. To zinādami esam uz šo gonku arī uzbūvējuši labāku pannu – beidzot tādu, par kādu jau sen sapņojām un ar kuru varēs dzīties pa špūrēm bez bailēm.

Uz pirmo dopu aizbraucam un jau līst. Starp citu šī ir pirmā gonka, kad brauksim ar saslēgtu centrālo diferenciāli – iepriekš braucām ar visu pilnīgi vaļā. Pirmajā līkumā bija pārsteigums – un bija problēmas ielikt līkumā, taču ar katru nākamo reizi sapratu, ka bloķis ir štelle – dodot gāzi ir iespējams labi noturēt līkumu un mašīna ir kontrolējamāka. Pirmajā dopā arī bija saruniekārtā kaut kāda baigā čarkstēšana un tas ļoti traucēja. Izrādās, ka tas ir kameras mikrofona vads, kas laikam bija pārlūzis. Labi, ka bija arī otrs un iespraužam otru un viss kārtībā. Otrajā dopā pat ieņemam klasē trešo vietu – tas gan arī no sasniegumiem viss. Ar bloķi tā arī mācamies braukt. Trešais un ceturtais dops bez lieliem komentāriem (atkārtojas). Piektajā dopā pa dubļiem gandrīz sastrādājam muļķības taču kaut kā ierakstāmies. Roķeni arī nevaru raut, jo tad bloķējas 3 rati – aizmugurējie divi un vēl viens no priekšējiem. Dopa beigās arī vienā bedrē drusku pa daudz palecamies un ar labo sānu nododam pa krūmiem dzēšoties uz L6 atpakaļejošu negriezt, jo tur ir grāvis iekšmalā. Savācamies un viss ok. Serviss – nekas nav mašīnai jādara, tikai jāapmaina baterijas kamerai. Pats jautrākais dops (piektais) diemžēl nav ierakstījies jo kamerai 4. un 5. dopā jau bija beigusies baterija.

Pēc servisa 6. dops – vēlreiz atkārtojas piektais. Tik labi negāja kā pirmoreiz bet vismaz nebija nopietnu kļūdu. Pēdējie divi ātrumposmi arī bez lieliem starpgadījumiem. Dopi diezgan taisni, tomēr nevarētu teikt, ka garlaicīgi. Bija ko strādāt. Šur tur ceļi bija krietni pabojāti un vajadzēja mēģināt nesalauzt mašīnu. Visu ralliju mēģinājām aprast ar sajūtu un bloķi. Sanāca ar katru reizi arvien labāk.

Finišā bijām 16. vietā no 55 mašīnām (Rallija kopējie rezultāti) un 4. no 4 dalībniekiem Latvijas Čempionāta 4WD ieskaitē (Latvijas Čempionāta ieskaites rezultāti), un ar to esam ļoti apmierināti. Un vēl jo vairāk, lai arī riepas varēja būt labākas un paši varējām pabraukt ātrāk – pats galvenais sasniegums šajā rallijā bija, ka visu gonku nobraucām bez neviena nopietna atgadījuma un kļūdām. Mašīna arī izturēja godam. Tagad atlicis tikai viens posms šogad – tiekamies Saldū!

Video:

Rallijs Latvija 22.07.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Beidzot sezonā nobrauksim vairāk par vienu gonku un tā kā Rallijs Latvija šogad Liepājas ERČ rallija dēļ ir pārcēlies no rudens uz vasaru un izskatās, ka tur ari paliks tad šogad tas ir uzreiz pēc Rallija Talsi. Un vispār – kad tad mums vēl ir bijis rallijs vasaras pašā vidū Latvijas teritorijā? Kāds laiciņš ir pagājis.

Rallijs Latvija solījās būt gan Historic gan Rallijsprinta ieskaitē un atšķirībā no Talsiem šeit varēsim beidzot piedalīties abās ieskaitēs. Rallijsprintam ir pirmā diena – sestdiena un historicam vēl klāt svētdien viens grants dops 20 km Tukuma pusē un “mazie asfaltiņi” – 2reiz pa Jūrmalu un vakarā paralēlais biķerniekos. Kā jau pēdējos gados ierasts Rallijam Latvija ir liela piegarša ar asfaltu. Arī šogad – pirmajā dienā 35.53 km ir pa asfaltu un 23.69 pa granti. Otrajā dienā 10.19 pa asfaltu un 20.06 pa granti. Kopā no 89.47 km – 45.72 (51%) pa asfaltu un 43.75 (49%) pa granti. Jeb – pus uz pusi :). Priekš asfalta dabūjam noplēstas gruntenes ar kurām brauksim biķereniekus un jūrmalu. Tās ir 15 collu lielā izmēra Kumho riepas ar diviem dažādiem rakstiem. Paldies Gikam par atbalstu. Nebūs jāplēš “Labās” 14″ riepas, ar kurām plānojam braukt gan šo ralliju, gan vēl pārējos grants rallijsprintus šogad – Viekšniai un Saldu. Jāsaka, ka arī mūsu “labās” gruntenes ir jau savu redzējušas – nopirkām uz Talsiem 2013. Tātad viņām jau būs 6. rallijs.

Historic ieskaitē mums iedots H2 numurs – uzreiz aiz Velmēm. Brauksim atkal pa priekšu, kā jau Historic pieklājās. Ieviesām jaunus apzīmējumu stenogrammā – vairāk dažādus “metrus” un vienu apzīmējumu priekš īsākiem līkumiem un likās, ka būs viss ok. Stenogrammu arī bišku patrenējāmies. Tehnisko komisiju izgājām ar diviem aizrādījumiem par 5. un 6. punktu jostam – jāuzliek drātiņa, lai nevarētu attaisīties nejauši un otrs – jānostiprina ugunsdzēšamie aparāti. Jānis tos apsola arī sataisīt un uz sestdienas startu būs viss ok. Tā arī ir.

Pirmie divi dopi ir pa biķerniekiem un uzliekam riepas ar nosacīti mīkstāko protektora rakstu priekšā un cietāko aizmugurē. Sajūtas ir briesmīgas. Riepas, protams, ir arī ar lielāku izmēru un augstāku proķi un griežās arkās līkumos. Jauda arī krītās – karoč kaut kā nomokam. Atrākos līkumos sajūta, ka priekšā būtu biezpiens – nevar vispār iestūrēt līkumā. Pirmos divus dopus nomokam un esam Historic klasē tikai piektajā vietā. Tālāk serviss – uzliekam mazās gruntenes un aidā uz diviem šodienas grants dopiem. Braucam ārā no Rīgas un vēl iekļūstam korķī uz Pleskavas šosejas – visi brauc uz jūriņu. Bišk stresu noķērām, bet bija ok – laika norma bija pietiekoša. Ierodamies uz SS3 un esam gatavi startam. Sākoties saprotu divas lietas – jaunie “metri” strādā labi, taču īsais līkuma apzīmējums ir galīgi garām un man viss jūk. Bija vēl viens līkums pierakstīts kā 3 vai 4, bet tam bija jābūt vai nu 3-3 vai 4-4 attiecīgi bišku norausījos. Un finišā 0ītes arī kaut kā negāja un nebija pārliecības ielikt kā nākās. Plus vēl uz finišu metri arī sajuka, karoč ātrums bija liels un pašam nepatika kā nobraucām. Rezultāts gan nebija nemaz tik slikts – ierindojāmies 3. vietā aiz Velmes un Volvera un zaudējām pirmajai vietai 1 sekundi uz km un kopvērtējumā pakāpāmies uz 4. vietu.

SS4. Sākums labs bez problēmām – atkal juka “pus” līkumi un vispār liela putrošanās ar steni – pirms viena tramplīna pa daudz sabremzējos jo pārpratu – izrādās tur bija taisne. Bet tas bija mazākais – aiz 900 metru taisnes pēc kuras bija jātrāpa šaurā L5 uz mazāka ceļa – dzēšoties no 5. ātruma, ieliku 4. un pēc tam nevarēju vairs izņemt. Bremzējot domāju – viss te arī paliksim, taču brīnumainā kārtā tomēr pēdējā brīdī izdevās izņemt un braucam tālāk, taču turpinājās problēmas ar izņemšanu no 4 pārnesuma. Kādu laiku arī nobraucu tikai ar 4. robu. Kaut kā sasniedzam finišu – pazaudēts nu jau 3 sekundes uz km taču joprojām 3. ātrākie un kovērtējumā arī paceļamies uz 3. vietu. Tas arī no grants dopiem šodien viss. Braucam uz servisu un štukojam, ko darīt ar kārbu – uz šosejas kaut kā izņemam no 4. ātruma un tiek pieņemts lēmums 4. robā vairs nelikt. Vajadzēja jau šādu lēmumu pieņemt agrāk. Aizbraucam uz servisa parku. Caur Velmi dabūjam divus kontaktus, kuriem ir šādas kārbas – viens ir Talsos viens Smiltenē. Taču parunājot ar Kristapu saprotam, ka nav vērts tādu investīciju šobrīd taisīt un ka tā tāpat būs tikpat “švaka” kārba kā mana un ka tāpat jādomā ir kaut kas cits. Labāk to naudu ieinvestēt kārbā, kas ir ar nākotni. Pieņemam lēmumu – līdz galam nobrauksim bez 4. roba – tikai jāatcerās viņā neielikt.

SS5 un SS6 atkal ir pa biķerniekiem – šoriez samainam lielās riepas vietām un cietās uzliekam priekša un mīkstās aizmugurē. Pavisam cita braukšana – nu cik nu var būt sakarīga braukšana ar gruntenēm pa asfaltu. Un pat bez 4. ātruma nobraucam nedaudz ātrāk nekā pirmos divus. Pēc SS6 esam joprojām 3. vietā un pēc visiem aprēķiniem to vajadzētu arī varēt saglabāt, ja viss iet kā plānots – arī bez 4. ātruma. Tiesa rīt Tukuma dopā viņu vajadzētu, bet nu – kaut kā jau nobrauksim. Pēc SS6 ir pusotras stundas pārtraukums kamēr pārkārto trasi uz paralēlo ātrumposmu. Mierīgi čillojam – un esam gatavi dienas pēdējam vakara ātrumposmam.

Nezinu, vai nu nospēlēja tas, ka ir redzams otrs braucējs, kuram jādzenās pakaļ vai nu arī kas cits, bet pēc pirmā apļa (kopā 4) es taisnē aiz elkoņa ielieku 4. ātrumā un saprotu to tikai, kad jādzēšās roterī. Briesmīga sajūta, ka pats nočakarēju visu gonku. Tā arī nevarējām dabūt arā no 4. roba un atlikušos 3 apļus noriņķojām ar 4 robu. Jāsaka, ka bija arī atpakaļejoši līkumi, kuros es pat īsti nesaprotu, kā mēs nenoslāpām. Piebraucam pie stopa un lai izkustētos, Aldim ir jāizkāpj un bišku jāpastumj mašīna, lai nenosvilinātu sajūgu pavisam. Rallijsprinta ieskaite ir beigusies un mums tikai jāaizbrauc līdz Autobravai, kas ir turpat dažu km attālumā. To veiksmīgi arī izdaram tikai ar nelielu izbīli, ka iebraucot finiša tur vēl priekšā nestāv Velme (jo viņi brauca mums pa priekšu). Apsteidze ir atļauta un mēs kaut kā izlavierējam pa šaurajām ieliņām un uzbraucam kalnā pie pašas veikala priekšas un atdodam karneti.

Pilnīgi izbesījies un sagrauts aizbraucam atpakaļ uz biķerniekiem un zvanu Kristapam – ko darīt? Viņš saka ka neko nevar izdarīt. Ka izņemt no 4. roba varēs tikai izjaucot kārbu un to šobrīd nav kas izdara. Toties viņš piedāvā risinājumu – viņam angārā viena tāda kārba stāv, kura nav pārbaudīta, bet visticamāk vienu dienu izturēs. Viņai tikai ir beigts reduktors (ar caurumu korpusā). Mums jānoņem mūsu kārba – jānoņem reduktors – jāuzliek tai kārbai jāpieliek kārba atpakaļ un varam braukt. Pēc nopietnas sarunas ar Jāni, kurš manis dēļ jau iepriekšējā naktī ir gulējis tikai 2 stundas, viņš sazvana vienu savu čomu, kurš piekrīt palīdzēt un mums ir principiāls jā – mēģinam to izdarīt. Paēdam vakariņas, mašīnu uzdzenam uz pacēlāja un mēs ar Aldi braucam mājās gulēt, lai atgūtu spēkus rītdienai.

Diemžēl plkst piecos no rīta sazvanoties ar Jāni, tiek pieņemts lēmums nebraukt. Viņi visu ir izdarījuši, kas viņu spēkos, tomēr reduktoru no otras kārbas nevar noņemt. Līdz ar ko nav ko pielikt un mums nav kārbas. Sāpīgs, bet tāds nu šoreiz ir rezultāts. Rallijsprintā ar visiem pigoriem finišējām un ieņemam 6. vietu no 7. 4WD klasē (Rallijsprinta rezultāti), tomēr Historic šoreiz DNF (Historic rezultāti). Tiekamies nākamajā gonkā.

Video:

Minišosejas treniņš 04.07.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Pirms Rallija Latvijas gribējām pamēģināt, kā ir braukt pa Biķernieku trasi. Tā nu bija sanācis, ka nekad pa Biķernieku trasi nebijām braukuši un tā kā ir šāda lieliska iespēja pamēģināt izbraukt minišosejas treniņu, tad to arī darījām. Lija. Un lija normāli. Sākumā nolija un pēc tam vairs nelija, tātad trase žuva – vismaz trajektorijās.


Formāts ļoti interesants – kopā 3 vai 4 braucieni – atkarībā no dalībnieku skaita. Treniņā balvas nedod, tāpēc ir parasti mazāk dalībnieku 🙂 mums jau labāk – vairāk dabūsim pabraukt. Par godalgām diez vai iznāks pirmoreiz cīnīties 🙂 Viss sākas darbdienas vakarā ap 18:00 un drusku pēc 20:00 jau beidzas! Nobraucām kopā kādus 20 apļus!!! Es domāju ļoti operatīvi, ļoti daudz dabūjām izbraukt un ļoti kompakti (un lēti).


Pirmajā braucienā atskrūvējās vadītāja pusē logu tīrītājs. Bija jautri braukt cauri peļķēm, kad pēc tam neko neredz! Bet nekas – izturējām līdz beigām, pieskrūvējām atpakaļ. Labi, ka tagad nevis rallijā. Uz beigām jau žuva trase un bija iespēja uzrādīt arvien labākus un labākus laikus. Kopumā uzstādījām 16. labāko apļa laiku no 29. dalībniekiem. (Kopvērtējums). Ir ok. Tā kā mūsu auto ir sporta pase, bija iespēja arī sēdēt blakus, ko izmantojām, lai pavizinātu sponsorus! Rīgā (tuvu), drošā trasē un ar mazām izmaksām. Iesaku.

Pēc šīs salīdzinoši lielās slodzes gan mašīna bija drusku cietusi – abi priekšējie gultņi izvārījās, priekšējās bremzes arī izbeidzās pavisam un jaunais šarnīrs, ko pēc Talsiem nomainījām laikam bija taisīts no eklēra, jo arī salocījās, lai gan nekur neiebraucām. Slodzītē iedevām, visas vājās vietas sakopām un esam gatavi asfalta daļai RLV!

Rally Talsi 20.05.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Dzinējs.

Beidzot tas ir noticis un mēs esam no domām pārgājuši pie darbiem. Kad Kurzemē 2015 nosprāga motors – domājām – skatīsimies, kas tur pa lietu un tad lemsim, ko darīt. Izrādās, ka pie motora bija paciemojies vissirslikti.lv un bija izpūsta galvas blīve. Pie tam izjaucot motoru bija skaidrs, ka ir jāremontē pilnīgi viss, jo bez kompja “motors pats sev kāpj uz kājām” un sevi lauž. Blokā bija rievas, galva jāremontē un tad nu pieņēmām lēmumu to arī darīt, jo tagad tas ir vienīgais variants. Pārāk detaļās neizplūdīšu, lai neaizņem ētera laiku, viss ko gribēju piebilst, ir tas, ka Kristaps Dzīvītis šo procesu novadīja, izdomāja un izdarīja no sākuma līdz beigām un rezultāts ir vienkārši lielisks. Mēs sākumā visu kārtīgi izdomājām un izspriedām visus plusus un mīnusus, ko darīt, ko nedarīt un pa kuru ceļu iet, jo iespēju mūsdienās ir ļoti daudz. Īsumā – joprojām bez turbīnas, mums tagad ir palielināts dzinēja tilpums no 2.3 uz 2.65L – nomainot kloķvārpstu uz lielāku gājienu un nedaudz palielinot arī cilindru diametru. Tāpat uzstādīts VEMS dzinēja vadības bloks, eļļas radiators, karbona ieplūdes kolektors un vēl daudz dažādu uzlabojumu un nianšu, kuras ir nepieciešamas. Būvējot dzinēju un projektējot iznākumu galvenais uzstādījums nebija maksimālā jauda (!!! jā, tā arī var būt). Galvenais uzdevums bija visu sakārtot un salikt tā, lai dzinēja sniegums būtu stabils un kādu laiku mums par to nebūtu jādomā. Otra lieta – lai var braukt ar standarta 98 degvielu. Un tikai treškārt, lai varētu nākotnē jaudu arī palielināt, kad pārējā mašīna un paši būsim tam tikuši līdz.

Tātad visu 2016 gadu būvējām un uzbūvējām. Dzinējs ir gatavs un gaida savu pirmo startu. Tā nu esam pacentušies, ka varam startēt jau pirmajā vasaras rallijā – Talsi 2017. Nesen ir parādījusies jauna ieskaite – Historic, kas ir mašīnām, kas ražotas līdz 1995. gadam (izņemot WRC, Subaru Impreza un Mitsubishi markas). Mums šis ļoti der un nolemjam pamēģināt. Tā kā Talsi ir arī Rallijsprinta čempionāta posms gribējām sākotnēji piedalīties abās ieskaitēs. Iepriekš ir bijis, ka Historic brauc vai nu pilno rallija distanci vai arī nedaudz īsāku par pilno. Savukārt Rallijsprints brauc vēl īsāku – atbilstoši čempionāta nolikumam. Domājām – brauksim rallijsprintu un vēl “piebrauksim klāt” trūkstošos dopus, lai būtu Historic ieskaite. Diemžēl, tas nebija iespējams, jo rallija maršruts tika izveidots tā, ka mēs nevaram braukt rallijsprintu un Historic reizē. Lai nu kā – ja jāstartē tikai vienā ieskaitē, tad izlemjam to darīt šoreiz Historic un paskatīties, kas no tā visa iznāks.

Tā kā mums ir lieliska iespēja palikt netālu no Talsiem pie Valčas mammas, tad to arī atkal izmantojam un esam ļoti apmierināti. Aizbraucam Ceturtdien no rīta puses, un gatavojamies rallijam. Izņemam dokumentus un sarakstam pirmos dopus. Piektdien no rīta pierakstam atlikušos dopus un gatavojam mašīnu tehniskajai komisijai vakarpusē. Vakarā braucot uz tehnisko komisiju atklājās nepatīkama ziņa – pirms rallija tika nomainītas bremžu kalotkas un šobrīd bremzes īsti neatlaižās aizmugurē kreisajā un nedaudz arī labajā pusē. Smird un kūp un saprotam, ka rīt no rīta starts ar šādu mašīnu nav iespējams. Zvanam Kristapam, kurš sarunā ar mūsu jauno rallija mehāniķi Jāni, lai viņš nopērk bremžu cilindru remkomplektu un brauc nevis sestdien no rīta, bet jau šovakar un pa nakti sataisa bremzes. Domāts, darīts. Sagatavojam vietu pie garāžas, lielu lampu un paklāju, lai visus darbus var veikt vieglāk. Braukts nebija sen un vienīgā gonka, ko pirms Talsiem pamēģinājām bija RX Challenge pirms apmēram mēneša jaunajā biķernieku rallijkrosa trasē, tāpēc ir detaļas, kas ir iestāvējušās kopš Kurzemes 2015 gandrīz divus gadus atpakaļ.

Ap pusnkati atbrauc Jānis, visu izrunājam un izstāstam, un dodamies pie miera. Pamostos ap pulksten pieciem un skatos – Jāņa gulta vēl joprojām tukša – es domāju – nu ir sūdi – nebrauksim! Paskatos pa logu – jau gaišs un kapots arī vaļā. Izeju ārā – viss kārtībā Jānis jau guļ mašīnā – un viss ir izdarīts. Kapots vaļā, lai neaizmirstu pieliet laikam tosolu. Izrādās Valča jau pa nakti ir bijis palīgā un pat abi divatā ir atgaisojuši bremzes. Viss čotka. Izbraucu mazu līkumu, pamēģinu bremzes un ručņiku – viss strādā, viss laižās vaļā utt.

Par dopu numurēšanu. Tā kā rezultātos visur ir minēti lielā rallija dopu numuri, tad pie tā arī pieturēšos. Rallijam piektdienas vakarā bija vēl 3 dopi, tāpēc rīta pirmais dops būs nevis pirmais, bet ceturtais. Tas lai nejūk.

Starts. Pirms ceturtā dopa starta apstājamies un man gribās pārbaudīt riepu spiedienu. Laika ir gaužām maz un pieejot pie pirmās – skatos 3.85!!! Briesmas. Kamēr pūtu visas riepas lejā tikmēr Aldis jau bļauj, ka jāvelk ķiveres un jābrauc iekšā dopā – atlikušas vairs tikai dažas minūtes. Labā aizmugurējā riepa tā arī paliek nenolaista un minu, ka tas pats 3.85 ir iepūsts arī tur. Nu neko brauksim jautri it sevišķi kreisajos pagriezienos. Tā arī bija. ceturtais dops izdevās uzreiz kaut kā ļoti labi pēc tādas lielas pauzes un kārtējo reizi bez treniņiem. Sajūtas bija ļoti labas un dažas līkumu sasaistes sanāca nu ļooooti garšīgi :)) Finišā apskatos laiku – velns parāvis – otrā vieta uzreiz aiz Velmēm. Nu labi – saprotam, ka viss ir kārtībā – piestāju pārbaudīt spiedienu – tiešām labajā izmugurējā jau uzkāpis uz 3.95!! Jēziņ! Nolaižu uz normālu un braucam tālāk. Viena lieta gan – šausmīgi karsts. Šoreiz pa ilgiem laikiem motoram viss ok, pašiem karsti 🙂 Pirmais karstais vīkends šovasar – temperatūra ap 25-30 grādiem. Mums vēl pečka pūš pilnu karstumu un lūciņas nav. Līdz ar to mašīnā ir ļoti karsti. Ko var redzēt arī manā sejā 🙂 Ceturtais dops nav ierakstījies kamerā – ļoti žēl. Saprotu, ka uz nākamo gonku tiks iegādāta jauna atmiņas karte, jo šī ir sevi izsmēlusi un man ir apnicis čakarēties ar neierakstītiem dopiem.

Piektais dops – 25 km ar slaveno Strazdes tramplīnu tikai otrā virzienā. Braucam labi viss ok. Vienā ātrā sekcijā, kur ir sekojoši vairāki līkumi, pieļaujam kļūdu – K4 tiek nolasīts pārāk vēl un mums vairs nav iespēju sadzēsties un ielidojam izcirtumā. Par laimi, izbēgam no kūleņa un nekas traks nenotiek un varam turpināt sacensības. Ar skatītāju palīdzību tiekam ārā zaudējot 25 sekundes. Izbraucot ārā uz ceļa saprotu, ka stūre ir šķība un baigi strīķē labais priekšējais ritenis. Piestājam apskatīties, kas pa lietu – rats ir klāt bet iedzīts pie kuzava un strīķē pret spārnu. Kamēr izkāpām apskatījāmies, iekāpām un aizsprādzējāmies – kāda minūte pagāja. Pēc tam tā uzmanīgi arī nočunčinājām līdz finišam vēl pazaudējot laiku. Karoč sapratām, ka rallijs cūkām un ka brauksim uz atsevišķiem dopiem un priekš pieredzes. Labi, ka ir serviss tieši aiz šī dopa. Braucam uz servisu – pirms servisa regroup zonā apskatām, kas pa lietu tiek secināts – saliekts plaukts. Ivars Velme iedrošina un saka, ka plauktu vajag kaut kur fiksi dabūt un pa pusstundu točna nomainīs – jo braukt ar līku nav baigā aršana. Domāts darīts – vēl regroup zonā sameklējam plauktu – paldies Guntim Šukstam ar komandu. Sākumā tiek atrasts aizmugurējais plaukts, kuru atnesot līdz regroup lentai, kas ir kā robeža starp regroup zonu un servisu – jo regroup zonā serviss nav atļauts, taču pļāpāt un skatīties drīkst. Ivars pienāk un saka “tas taču aizmugurējais plaukts” – jā tieši tā – nav vietas stabilizatora atsaitei, bet citādi viņš ir identisks un derētu. Pēc minūtes pienāk vēl kāds un saka “bet tas taču aizmugurējais plaukts” 🙂 Pēc brīža pienāk vēl kāds no sportistiem – vairs neatceros kurš un saka “bet tas taču aizmugurējais plaukts!”. Kopā iesiatot ar paša plaukta nesēju tas tika pateikts 4 reizes 5 minūšu laikā. Nu ko lieliski, ka ir tik acīgi konkurenti. Šajā regroup zonā mūs ieliek pašus pēdējos, jo pēc rezultātiem un pabraukāšanās pa izcirtumu tur arī esam.


Iebraucam servisā un uzreiz ceļam mašīnu augšā. Jānis ir sazvanījis Kristapu un noskaidrojis, ka pannu nost nevajag ņemt, jo visi kronšteini ir sajāti un var nepielikt atpakaļ. Tāpēc tikai palaista vaļā un palocīta, lai var tikt klāt skrūvēm. Plaukts tiek mainīts cik nu ātri tas ir iespējams. Nepaspējam pielikt stabilizatora atsaiti un nolemjam braukt bez tās līdz nākamajam servisam. Serviss ir 30 minūtes. Mēs nokavējam 9 un dabūjam 1:30 sodu.

Sesto dopu braucam labi – ir tāda peldēšanas sajūta un nevar īsti braukt uz pilnu gāzi, tomēr pa lielam ok un daudz labāk nekā iepriekš ar šķībo plauktu. Finišā pilnīgi mistiskā kārtā Aldis pamana, ka aizmugurējais labais ritenis laiž gaisu no ventīļa un pie tam diezgan stipri. Labi, ka ne dopā! Fiksi paspējam nomainīt riteni uz rezerves un braucam tālāk uz nākamo dopu. Septītais dops arī bez starpgadījumiem, izņemot to pašu nelielo peldēšanu. Un liekas arī, ka peld arī aizmgure, taču norakstu to visu uz stabilizatora atsaiti.

Septītais dops ir CVS paralēlais posms. Šeit arī tieši pirms starta beidzas kamerai baterija. Viens negals ar to kameru. Jau pierakstot CVS trasi liekas, ka tur būs pilnīgas šausmas, jo trase ir nolaista un segums ir ļoti drūms – mīksts ar milzīgiem asfalta gabaliem mētājamies pa vidu. Sajūta kā braukt pa kartupeļu lauku, tikai kartupeļu vietā ir asfalta gabali. Izskatās, ka būvejot kādu šoseju “norauztais” vecais asfalta segums ir atvests šeit un bez pieblietēšanas sabērts pa virsu trasē. Šausmas. Nolemjam, ka šo dopu nobrauksim tikai līdz galam nekādus brīnumus nerādot jo tāpat jau par nekādu rezultātu necīnamies un negribam neko salauzt. Tā kā tas ir paralēlais posms tad precīza un iepriekš zināma starta laika nav – iebraucām laika kontrolē un gaidam startu. Ķiverēs – šausmīgi karsti. Sirds dauzās un bija fiziski galīgi grūti. Nekad tik karsti un grūti vēl nebija bijis. Tā kā startējam paši pēdējie – gaidot startu pie mums pienāk bijušais Rallija Talsi organizators un pēdējām trim ekipāžām, kas taisās startēt, tajā skaitā mums pasaka – čaļi – kopā ir 4 apļi nevis 2!!! Leģendā bija ierakstīs un pēc kilometriem arī sanāk. Kāpēc visi brauc tikai divus apļus!! Ok, mēs saprotam, ka jābrauc pilni četri apļi. Un tā arī lēnām nočunčinam četrus apļus. Principā ja ņem vērā, ka tas ir paralēlais dops tad kopā ir pilni 2 apļi, bet nu tas jau tā. Otomers labi uzlec tramplīnā un aizķer līkuma ārmalā esošo metāla nožogojumu. Bet turpina un viss ok. Pēc tam viņš izstāsta, ka viņam tāda “cērtamā” panna ar kuru visu var nocirst – mazus krūmiņus un kociņus vai ko tamlīdzīgu, kas gadās priekšā. Arī bamperis ir ciets un fakiski pēc šī incidenta nav nekādu bojājumu. Pēc paralēla dopa braucam uz servisa parku.

Servisa parkā nomainam GPS sistēmu, jo mūsējā ir nosprāgusi. Servisā Jānis pieliek stabilizatora atsaiti, es aizeju saremontēju nolaisto riepu. Izrādās, ka kamera bija “nogriezusies”. Mēs braucām ar kamerām, lai nenobortētu riepas. Taču Pirelli čaļi servisa parkā izstāstīja lai ņemot tās kameras ārā, jo viņas griežās pa iekšu un tā kā ventīlis ir statiski vienā vietā, tad tajā vietā var ļoti viegli noplīst. Kās arī šeit bija noticis. Izņem beigto kameru ārā, ieliek ventīli pārmontē un piepūš. Un tas viss – bez maksas!! Lieliski. Esam gatavi pastendes dopiem un tramplīnam. Servisa parkā saprotam, ka ar piešķirto sodu CSV trasē faktiski visiem dalībniekiem, izņemot mūs, Zauru un Danni mēs atkal esam relatīvi pakāpušies un nu jau esam 5. vietā. Mūsu ieguvums šeit ir nepilnas 3 minūtes. Apetīte atkal ir atgriezusies un varam atkal izbaudīt ralliju.

Astotais dops – Pastende. Ir daudz labāk ar to mazo – desmit centimetrus garo sūdiņu, ko sauc par stabilizatora atsaiti. Finišā gandrīz aizšaujam garām krustojumam un jeļi jeļi izvairamies no groda līkuma ārmalā bet viss ok. Devītais dops – tas pats vēlreiz – tramplīnā jau nedaudz uzlecam un visuma nobraucam par kādam 6 sekundēm labak nekā iepriekšējo reizi. Un pašiem sev par brīnumu uzstādam labāko laiku par 0.69 sekundēm apsteidzot brāļus Velmes. Kā izrādījās, tad viņiem pa priekšu vilkās Danne ar astoto žiguli un kādu tehnisku problēmu.

Pēc šiem diviem ātrumposmiem esam pakāpušies uz 4. vietu tikai 4.65 sekundes līdz 3. vietai – Alari Sillastem no Igaunijas. Palikuši vairs tikai divi pilsētas ātrumposmi un domājam, ka ja katrā atvinnēsim pa 3 sekundēm, kam nevajadzetu būt pārāk grūti, tad trešā vieta mūsu. Nolemjam arī braukt ar tam pašām grunts riepām arī pa asfaltu, jo tās vecās grunts riepas, ko bijām paņēmuši līdzi priekš asfalta ir pārak nedrošas un bail, ka nenoraujam mīksto. Pirmo dopu nobraucam un nekā – Sillastem zaudējam vēl 0.62 sekundes. Nu saprotam – nekas – brauksim daudz ātrāk nākošreiz bet arī 4. vieta būs laba. Pēdējā dopā sev atvinnējam 3 sekundes un pat apsteidzām Sillasti par 0.07 sekundēm, tomēr neraža. Kamēr bēgām no vilka ieskrējām Lācim rīklē 🙂 Izrādās ļoti labi ir gan pirmo gan otro pilsētas dopu nobraucis Otomers un mūs ir apsteidzis par kopumā 1.66 sekundēm un mēs vēl atkrītam uz 5. vietu.

Esam finišā un laimīgi par cīņu, par tik daudz notikumiem viena rallija laikā – gan tehniskās problēmas ar bremzēm, gan plaukta maiņa un lielais karstums. Un pat bija cīņa par rezultātu. Šoreiz cīņu zaudējām, tomēr jāsaka, ka viss rallijs pija viens liels un patīkams piedzīvojums, pēc kura bijām tik ļoti noilgojušies. Piektajā dopā lakstos pazaudējām 25 sekundes, pēc tam piestajot trases malā un apskatoties, kas ir noticis zaudējām vēl minūti. Tad braucot lēnām līdz finišam – zaudējām aptuveni divas ar pusi minūtes. Tad mainot plauktu un aizkavējoties servisā zaudējām pusotru minūti. Kopā jau 5 ar pusi minūtes. Tomēr visas šīs jezgas dēļ un tādēļ ka CVS startējām kā pēdējie mums bija iespeja nedabūt sodu un tādējādi 3 minūtes atvinnējām. “Saldo” uz to brīdi ir zaudētas tikai 2 ar pusi minūtes. Ja mēs no šī visa būtu zaudējuši kaut par vienu minūti mazāk, mēs jau būtu finišejuši otrajā vietā. Rezultātā mums līdz ceturtajai vietai pietrūka 1.66 sekundes, līdz 3. vietai vēl 3.54 sekundes un līdz 2. vietai vēl 24.33 sekundes. Historic rezultāti.

Lai arī izklausās, ka skaldu matus un sekundes pēc gonkas mums šī bija ļoti patīkama sajūta, ka beidzot varam ar kaut ko arī pacīnīties, kaut kur kaut ko vinnēt un ka mums parādās reālas rallija problēmas – salocījām plauktu, piemēram. Garša ir un sapratām, ka ar vēsāku prātu būtu sasnieguši vairāk. Tiekamies nākamajā gonkā!

Nepacietīgajiem tikai crash onboard SS5:

Baudītājiem – pilnais video ar visu augstākminēto avāriju:

RX Challenge 15.04.2017

trešdien, 6 septembra, 2017

Beidzot, beidzot, beidzot! Mašīnas dzinējs pēc Kurzemes 2015 nedienām ir sagatavots un gatavs ugunskristībām pa īsto pasaules rallijkrosa trasi. Laiciņš bija slapjš, auksts un pat sniegains, taču priekš izmēģinājuma sacensībām ļoti piemērots. Iepazīstoties bišku pa daudz uzlecām tramplīnā un sapratām, ka ar mūsu “amortizāciju” tā darīt nevajag. Tad nu vienmēr tramplīnos piebremzējām un pārējā trasē devām virsū. Pie šādas jaudas (216 zirgi) jau vajag kaut kādu bloķi – asajos līkumos slīd priekšējais iekšējais ritenis un jēga maza. Rezultāts var būt nebija tas labākais – 23. vieta no 38 dalībniekiem 4WD Open grupā un 28. vieta no 54 dalībniekiem starp visām pilnpiedziņām. (4WD kopvērtējums). Savukārt 68. vieta no 125 absolūti, bet neko nesalauzām un priekš pirmās gonkas ok. Tiekamies Talsos!

Te arī split screen ar leģendāro mūķeni: